Možná se nepovažujete za zimního sportovce, protože nejezdíte na lyžích ani na sněžnicích – zatím. Běh na lyžích by se však mohl stát vaším novým oblíbeným zimním sportem.

 

Tohle je pět duvodů, proč teď bežkovat:

1. Běh na lyžích jako severský trénink celého těla

Zajímá vás, jak náročný je běh na lyžích? Běh na lyžích je zimní sport, který je výzvou pro celé tělo a při kterém můžete optimálně trénovat vytrvalost. Běžkování i bruslení navíc trénuje nohy a ruce. Pro krásné klouzání po stezce je nutná dobrá koordinace a rovnováha. Efekt zimního tréninku by se neměl podceňovat. Pokud hodně jezdíte na běžkách, měli byste se ujistit, že přijímáte správné živiny. Zejména na začátku může nezvyklý pohyb způsobit i bolest svalů.
 

2. Zdravý zimní sport

Jak zdravé je běhání na lyžích? Je to vítaná změna oproti práci v kanceláři, a to je nezbytné pro zdraví každého z nás. Cvičení na čerstvém vzduchu a slunění jsou duležité pro posílení imunitního systému, zejména v zimě. Zejména proto, že v zimě jsme méně vystavení slunečnímu záření, a proto klesá hladina vitamínu D. Běžecké lyžování je prospešné pro imunitní systém. Monotónní pohyb nám umožňuje dobře si odpočinout od práce a spolu s časem stráveným na čerstvém vzduchu v přírodě přináší úlevu od stresu. To je v zimě další přínos pro imunitní systém.