Active Beauty
Jak na správné odstranění zrohovatělé kůže

Dobře upravené nohy

Jak na správné odstranění zrohovatělé kůže

Přiznejme si, že v zimních měsících jsme při odstraňování záděrek někdy trochu neopatrní. Abyste mohli v létě bez obav prožívat pocit svobody, máme pro vás užitečné tipy pro krásně upravené nohy.

Správné odstranění zrohovatělé kůže

1. Koupel nohou

Abyste si usnadnili přípravu na odstranění zrohovatělé kůže na patách a ploskách nohou, měli byste si nejprve dopřát relaxační koupel nohou. Za tímto účelem nalijte do vhodné nádoby teplou vodu (asi 35 stupňů Celsia). Speciální přísady do koupele pokožku ještě více zjemní, a navíc ji budou hýčkat příjemnou vůní. Po deseti minutách je pokožka změkčená a připravená na další krok.
Alternativně můžete použít také domácí prostředky k odstranění zrohovatělé kůže. Pro DIY koupel nohou naplňte misku 100 ml jablečného octa nebo bio citronové šťávy a přidejte vlažnou vodu. Než budete pokračovat, koupejte nohy asi 20 minut.

2. Odstraňte zrohovatělou kůži správně

Po koupeli nohou vyjměte jednu nohu z vody. Po jejím pečlivém osušení můžete začít s odstraňováním zrohovatělé kůže. K odstranění silných mozolů se nejlépe hodí pemza nebo pilník. Upozornění: S pilníkem byste měli pracovat co nejopatrněji, jinak můžete odstranit příliš mnoho kůže a hrozí nebezpečí poranění. Po odstranění zrohovatělé kůže nohu krátce opláchněte a naneste krém na nohy.
Tip: Mezitím nechte druhé chodidlo v teplé vodě nebo ho zabalte do ručníku, aby kůže příliš rychle nevysychala.

3. Prevence mozolů

Pomocí těchto triků můžete rychle zabránit opětovnému vzniku zrohovatělé kůže.

  • Po sprchování nebo koupání pravidelně odstraňujte zrohovatělou kůži pemzou nebo pilníkem.
  • Při odstraňování zrohovatělé kůže nikdy netřete příliš agresivně, protože teplo způsobené třením může způsobit ještě větší zrohovatění.
  • Pravidelné nošení náplastí na mozoly zabraňuje jejich tvorbě tím, že je tlumí. Pokud již mozoly máte, kyselina salicylová obsažená ve speciálních náplastech napomáhá jejich odeznívání.
  • Účinným prostředkem proti zrohovatělé kůži jsou při pravidelné aplikaci také krémy na nohy s účinnými látkami, jako je urea. Chcete-li ji odstranit přes noc, naneste na chodidla před spaním hustý krém a navlékněte si vlněné ponožky. Ráno začnete den s hebkýma, dobře upravenýma nohama.
  • Pokud nechcete přijít o wellness zážitek, vyzkoušejte ponožky odstraňující zrohovatělou kůži. Díky ovocné kyselině, kterou obsahují, odstraňují zrohovatělou kůži chemicky. Pro větší relaxaci si čekání zpříjemněte šálkem čaje a dobrou knihou.

Tyto produkty od dm mohou pomoci odstranit zrohovatělou kůži:

Pro hedvábně měkkou kůži

„pemza na ruce a nohy“ od Balea

Koupit nyní na dm online shopu

Zmírnění prasklin

„zábal v ponožkách“ od Balea

Koupit nyní na dm online shopu

Pro sametově hebká chodidla

„rašple na zrohovatělou kůži” od Balea

Koupit nyní na dm online shopu