Active Beauty
Naučte se jezdit na kolečkových bruslích

Tři tipy

Naučte se jezdit na kolečkových bruslích

Jízda na kolečkových bruslích se stává trendem léta. Pro všechny, kteří se chtějí naučit jezdit, přinášíme ty nejlepší praktické tipy pro začátečníky.

Naučte se jezdit na kolečkových bruslích: S těmito třemi tipy od profesionálů v kolečkovém derby to zvládne každý

  1. Jaký je správný postoj? Lyžaři si velmi dobře osvojí základní držení těla při jízdě na kolečkových bruslích, vždy mírně pokrčte kolena a držte rovná záda. Stoj vzpřímený je nevhodný, protože je pak velmi snadné se převrátit dozadu.
  2. Jak se brzdí na kolečkových bruslích? I zde mají zkušení lyžaři výhodu, zabrzdit, dřepnout si a současně tlačit obě nohy k sobě dopředu a patami ven – jinými slovy zaujmout postoj typický pro pluh. Pokud je tento manévr dobře nacvičený, můžete také zkusit zaujmout postoj jako při pluhu pouze jednou nohou a druhou nadále držet rovně. Často existuje noha, se kterou se brzdění provádí snadněji.
  3. Jak se chráníte při pádu? Pád je rychlý a při špatné technice pádu může i hodně bolet. Proto je obzvlášť důležité naučit se správně padat hned na začátku. Pokud ztratíte rovnováhu, snažte se okamžitě skrčit a pokud možno se naklonit dopředu. Nejprve se zvedněte koleny, pak lokty a nakonec rukama.

Jízda na kolečkových bruslích má těchto pět výhod

  1. Základní vybavení pořídíte rychle: Kromě kolečkových bruslí potřebujete také helmu, chrániče loktů, kolen a rukou. Toto vybavení se dá sehnat z druhé ruky za rozumnou cenu.
  2. Vhodné pro volný nebo intenzivní trénink: Jízda na kolečkových bruslích procvičuje hýžďové svaly a svaly nohou, stejně jako paže a střed těla. V závislosti na sklonu, rychlosti a délce tréninku se jízda na kolečkových bruslích stává intenzivním tréninkem nebo uvolněným, rovnoměrným pohybem.
  3. Trénuje rovnováhu, koordinaci a flexibilitu: Jízda na kolečkových bruslích intenzivně trénuje koordinační schopnosti. Proto se na začátku můžete na nohou cítit trochu vratce.
  4. Šetří klouby a záda: Díky plynulým pohybům nedochází k silnému tlaku na klouby nebo záda.
  5. Jděte sami – a ve skupině: Nechce se vám jezdit na kolečkových bruslích samotným? Vyrazte s kamarádkou nebo s kolegy z práce.

Naučte se jezdit na kolečkových bruslích s profesionály: Roller Derby

Neradi se učíte sami a cítíte se dobře v týmu? Pak byste rozhodně měli vyzkoušet roller derby. Tento plnokontaktní sport na kolečkových bruslích pochází z USA a kombinuje rychlost, týmového ducha a náročné herní situace.