Active Beauty
Naučte se cvičit s Hula Hoop obručí

Cvičení s Hula Hoop

Naučte se cvičit s Hula Hoop obručí

Proč začít cvičit s Hula Hoop obručí?

Trénink s obručí zapojuje všechny svalové skupiny a je proto ideální na procvičení celého těla. Kromě toho pžináší také následující výhody:

  • Hula Hoop posiluje zádové svalstvo a oproti každodenní zátěži v práci nebo v domácnosti tak představuje vítanou změnu pro vaše záda.
  • Dochází k zapojení břišních svalů, což se při pravidelném tréninku může odrazit na štíhlejším středu těla a také zlepšení držení těla. Hula Hoop může pomoci s redukcí tuku v oblasti břicha.
  • Toto cvičení je optimální pro posílení pánevního dna.
  • Podobně jako u tanečních sportů i při cvičení s Hula Hoop obručí se uvolňují endorfiny, což může přispět k dobré náladě a vyšší míře „body positivity“.

To vše je rozhodně motivací začít cvičit s Hula Hoop obručí. S těmito tipy to jednoduše zvládnete i vy:

Jak se naučit s Hula Hoop obručí: Tipy pro začátečníky

1. Tip: Pořiďte si správnou Hula Hoop obruč

Objevili jste ve sklepě starou Hula Hoop obruč nebo jste zkrátka jen sáhli po nějaké v dětském oddělení? Tím si své učení hoopingu můžete jen zbytečně zkomplikovat. Aby vaše začátky byly co možná nejjednodušší, rozhodně se vyplatí pořídit si skutečnou Hula Hoop obruč. Je možné sehnat takové modely, které jsou přímo určené pro Hula Hoop trénink jakožto sportovní aktivitu. Výběr je široký: Kromě barvy si můžete zvolit i velikost, hmotnost a tvar obruče. Jak tedy vybrat tu správnou Hula Hoop obruč?

Obruč s co možná největším poloměrem

Nejlepším způsobem, jak se naučit tento trendy sport, je začít s obručí o co možná největším poloměru. Pro představu: Když postavíte Hula Hoop obruč vedle sebe, měla by dosahovat zhruba k vašemu pasu. Pokud zvolíte příliš malou obruč, může se stát, že brzy narazíte na své vlastní limity: Čím menší obruč, tím více otáček je potřeba. Větší obruč je pro začátečníky vhodnější, jelikož vyžaduje méně otáček za minutu. Jen pokročilí dokáží kroužit i s menší obručí.

Raději těžší obruč

Lehčí obruč, lehčí trénink? I to je pouhý mýtus. Obruče, které jsou trochu těžší, jsou v začátcích, kdy se chcete naučit s Hula Hoop, vhodnější. Zátěž totiž podporuje rotaci, takže obruč nepadá na zem tak rychle, a to ani začátečníkům. Pokročilejší mohou během tréninku s Hula Hoop obručí vyzkoušet střídat různá závaží.

Alternativa pro ty, kteří jsou méně trpěliví

Začátky jsou těžké, nedaří se vám ovládnout techniku, ale chtěli byste pocítit pozitivní účinky cvičení s Hula Hoop obručí? Existuje také masážní Hula Hoop obruč s rotujícím závažím. S tímto nástrojem si ušetříte frustraci z neustále padající obruče a zároveň budete mít stále možnost těžit ze stejného pohybu.

2. Tip: Vyzkoušejte kurz cvičení s Hula Hoop obručí

V dnešní době existuje nespočet kurzů s Hula Hoop obručí, kde si s podobě naladěnými lidmi můžete osvojit základy tohoto cvičení. Výhodou takových kurzů je, že zde máte k dispozici trenérku nebo trenéra, kteří jsou zde vždy pro vás a jsou připraveni zodpovědět vaše dotazy a opravit případné začátečnické chyby. Pro mnoho lidí je skupinový trénink více motivující než cvičení o samotě podle videa na YouTube. Obecně řečeno, cvičení s Hula Hoop obručí je vhodné pro všechny věkové kategorie. Zejména starším lidem přináší Hula Hoop trénink řadu zdravotních výhod: Posiluje zádové svalstvo, přispívá k lepšímu držení rovnováhy a zlepšuje krevní oběh. Hooping je v podstatě sport, který je vhodný pro mnoho lidí, včetně dětí a lidí s nadváhou.

3. Tip: Dbejte na správnou techniku

Hula Hooping vyžaduje značnou dávku trpělivosti a vytrvalosti. Stejně jako u mnoha jiných dovedností, ani v tomto případě ještě žádný učený z nebe nespadl. Chce to nějaký čas, než si osvojíte správnou techniku. Nejlepší je si v diáři vyhradit pevný čas, který budete tréninku věnovat. Zařazení kratších zato častějších tréninků v průběhu týdne přináší kýžené výsledky. Vždy však naslouchejte svému tělu a s tréninkem to zbytečně nepřehánějte. Pokud cítíte, že jste unavení, jednoduše si dejte pauzu, dokud se opět nebudete cítit fit.

4. Tip: Udělejte si ze cvičení zábavu

Aby vás učení Hoopingu opravdu bavilo a abyste u něj vydrželi, můžete vyzkoušet následující:

  • Zacvičte si společně s nejlepší kamarádkou nebo s dětmi.
  • Sestavte si pro trénink s Hula Hoop obručí playlist s vašimi nejoblíbenějšími skladbami. Rytmus hudby vás dokáže dokonale namotivovat k pohybu.
  • Dopřejte si stylový outfit (pro optimální kontakt s obručí zvolte nejlépe přiléhavé oblečení) ve svých oblíbených barvách, který vás bude povzbuzovat ke cvičení.