Active Beauty
Nový rok, nové já: Šest tipů, jak se dostat do formy
Text: Elisabeth Sas, Lena Jacobi, Carolina Forstner

Čas na pohodu

Nový rok, nové já: Šest tipů, jak se dostat do formy

Kombinace těžkých jídel, stresu, nedostatku spánku a občasné kocoviny je pro tělo skutečnou výzvou. Ukážeme vám, jak pomocí šesti jednoduchých tipů překonat svého vnitřního nezbedníka a v novém roce se opět dostat do formy.

Tímto způsobem se snadno dostanete do kondice

1. Střídavé sprchování

Střídání teplé a studené sprchy vám může navodit pocit znovuzrození. Střídavé sprchování podporuje imunitní systém a reguluje krevní oběh. Exfoliace jednou týdně nejen že probudí tělo, ale navíc odstraní i odumřelé kožní buňky.

2. Více cvičení

Většinu kalorií jste během svátků spálili cestou z gauče do lednice?
S tím je teď konec. V prvních týdnech nemusíte jít do všeho naplno. Dejte svému tělu čas, aby si na cvičení zvyklo. Snažte se začlenit sport do svého každodenního života. Stanovte si malé, realistické cíle, které určitě splníte.

3. Běžte ven

Nemusí to být zrovna běhání při teplotách pod nulou. Pomáhá také teple se obléci a vyrazit na procházku. Čerstvý vzduch obohacuje celý organismus kyslíkem. Zaručeně se po něm budete cítit plní energie. Pokud se potíte, vylučujete kůží také toxiny a produkty látkové výměny.


4. Přemýšlejte nad tím, co jíte

Nějakou dobu pečlivě sledujte své stravovací návyky. Dbejte na to, abyste jedli méně tuku a cukru. Pomoci vám můžou například Kalorické tabulky. Zdržte se diet a raději se zaměřte na vyváženou, intuitivní stravu. Začít rok dietou je sice dobře míněné, ale často to vede k opaku, jo-jo efekt zdvojnásobí váhu, kterou jste s námahou shodili. Vychutnávejte si jídlo vědomě.


5. Mentální aktivita

Pomalu obnovujte mentální aktivitu, kterou jste během prázdnin možná zanedbali. K snídani si přečtěte denní tisk. Odpovězte na veškerou poštu a e-maily, které zůstaly ležet. Každý večer si přečtěte pár stránek dobré knihy (možná jste ji dokonce dostali jako dárek?).

Je také dobré vybrat si na příští rok zajímavý program dalšího vzdělávání, který jste vždy chtěli absolvovat. Pomáhá také omezit mobilní telefon, protože ten vás jen rozptyluje.


6. Pijte méně alkoholu

Alkohol je obzvláště kalorický. Vyhýbání se alkoholickým nápojům po určitou dobu je proto dobrým základem pro zlepšení kondice. Existuje také mnoho chutných alternativ k alkoholu, jako jsou nealkoholické koktejly nebo neslazené ledové čaje, které rovněž stimulují metabolismus.