Active Beauty
Přírodní výtažky, které jemně pečují o vlasy

Přírodní výtažky, které jemně pečují o vlasy

Krásné vlasy, jimiž se pyšní kdejaká princezna v pohádce, bez chemie, jde to? Ano, samozřejmě! Příroda disponuje spoustou pokladů, které splňují rozličné požadavky všech vlasů a zároveň o ně šetrně pečují.

Jíl pro čištění, ovoce pro posílení a oleje pro regeneraci. Přírodní ingredience se staly neodmyslitelnou součástí produktů péče o vlasy. Složení některých z nich na první pohled připomíná recept na lahodný dezert. Výběr mycích, pečujících a stylingových přípravků je tak rozmanitý, že se v té záplavě snadno ztratíte.
Ať už upřednostníte bioprodukty, které se striktně vyhýbají chemickým složkám, nebo raději sáhnete po kombinaci přírody a chytré technologie, záleží čistě na vaší chuti a potřebách vlasů.

Ve vlasových maskách a šamponech hledejte tyto živiny

Domněnka, že přírodní ingredience jsou sice šetrnější, ale o to méně účinné, již neplatí. Trápí vás suché, mastné nebo extrémně třepící se vlasy? V současné době existuje pro každou strukturu vlasů rostlinná alternativa, která vás dovede k požadovanému výsledku. Ten se někdy sice nedostaví tak rychle, jako například vyhlazení povrchu vlasů díky silikonům, ale za to jsou vlasy dlouhodobě posílené a šetrně ošetřené, což má výhody především z dlouhodobého hlediska.

4 přísady pro suché, třepící se vlasy

Třepící se vlasy profitují z výživných látek hodnotných rostlinných olejů, které se získávají z mandlí, arganových bobulí, kokosu nebo kakaa. Ovocné přísady jako banán, amla nebo hrozny bojují proti vysoušení a dodávají vlasům nový lesk a pružnost.

Tip: Po mytí vlasů je na konci ještě jednou propláchněte studenou vodou, tím se uzavře svrchní vrstva a vlasy tak dostanou extra porci lesku.
  • Amla: V ajurvédě se považuje indický angrešt za plod věčného mládí a krásy. Díky vysokému obsahu vitamínu C posiluje vlasové folikuly, chrání před volnými radikály a společně s minerály v tomto ovoci zajišťuje zdravý růst vlasů a jejich lesk.
  • Hrozny: Hroznový olej je neobvykle bohatý na účinné látky podporující krásu. Zejména antioxidační resveratrol a protizánětlivá kyselina linolová dělají z hroznů oblíbenou přísadu pro antiaging kosmetiku. Hroznový olej dodává suchým vlasům lesk a hebkost, aniž by je zatížil.
  • Mandlový olej: Když na vlasech zanechá stopy slunce, fénování nebo kulmování, mandlový olej si díky mnoha vitamínům, minerálům a nenasyceným mastným kyselinám poradí s vysušením i zplihlostí. Nejlepší je
    nanést ho přímo na vlhké vlasy.
  • Quinoa: Semena této odolné rostliny jsou velice bohatá na bílkoviny. Jejich pečující vlastnosti napravují škody, uzavírají barvu ve vlasech a posilují přirozený lesk.

4 přísady na mastné vlasy, lupy a podrážděnou pokožku hlavy

Mastné vlasy a šupinatou pokožku hlavy lze zase dostat pod kontrolu pomocí jablečného octu nebo citronu, které pomáhají regulovat hodnotu pH a docílí svěžích, pěstěných kadeří. K tomu se přidávají přírodní šampony na bázi léčivého jílu, které čistí vlasy obzvláště jemně a šetrně a zároveň z nich odstraní zbytky pečujících a stylingových přípravků.

Tip: Vlasy si umývejte ráno, neboť v noci pracují mazové žlázy nejaktivněji. Vysoké teploty při mytí nebo fénování podněcují produkci mazu a mohou také vysušit pokožku hlavy.
  • Léčivý jíl: Lidé s alergiemi, citlivou pokožkou hlavy nebo rychle se mastícími vlasy ocení severoafrický léčivý jíl, který se dá použít jako náhrada za konvenční šampon na vlasy, jelikož neobsahuje žádné parabeny, silikony, sulfáty ani dráždivé tenzidy. V počátku se vám mohou zdát vlasy sice méně hebké, ale postupně získají přirozený lesk a nebudou se tak často mastit.
  • Jablečný ocet: Svědící pokožka, mastné kořínky a lupy? Když se vám zdá, že se vaše pokožka hlavy zbláznila, může vám poskytnout příjemnou úlevu jablečný ocet. Obsažená kyselina pomáhá regulovat hodnotu pH pokožky a má příjemně zklidňující a osvěžující účinek. Pokud chcete barvu svých vlasů mírně zesvětlit, nechte ocet po nanesení do vlasů chvíli působit na slunci.
  • Citronová šťáva: Stejně jako jablečný ocet má také citronová šťáva kyselé pH. Kromě zklidňujícího účinku na pokožku hlavy také pomáhá odstraňovat zbytky čisticí kosmetiky obsahující silikony a zároveň uzavírá křehkou vlasovou strukturu. Tím dodává lesk a pružnost. Také citronová šťáva dokáže stejně jako ocet vlasy mírně zesvětlit.
  • Mořská sůl: Mořská sůl vnáší do vlasové péče hned několik skvělých účinků. Jako přírodní peeling pro pokožku hlavy odstraňuje lupy, saje maz z kořínků a vlasy zanechává svěží. Ve formě spreje s mořskou solí dodává účesu objem a strukturu a vytváří ideální základ pro přirozené vlny.