Active Beauty
Peeling trochu jinak

Peeling trochu jinak

Odstraňuje odumřelé kožní buňky, patří k základním čisticím procedurám, které pleť potřebuje, a podněcuje prokrvování. Ano, řeč je o peelingu. Dosud jsme se s ním setkávali pouze ve formě zrníček nebo kuliček. Ale zvláště pro citlivou pokožku nemusel být vždy zrovna příjemný. Jakkoliv překvapivě to může znít, představuje čištění s kyselinami mnohdy jemnější variantu.

Většina těchto peelingů bývá dostupná ve formě séra. To se nanáší na pleť večer a po určité době působení se zase smyje. Pokud některé sérum obsahuje pouze malé množství kyseliny, může se občas nechat působit přes celou noc. Vždy je však zapotřebí řídit se postupem uvedeným na obalu. Podle intenzity produktu a citlivosti pleti se některé produkty používají jen jednou týdně, jiné zase mohou být používány denně. Důležitým prvotním krokem je vždy nechat pleť na nový produkt pomalu zvyknout. Po použití bude pleť stejně jako po běžném peelingu ještě více profitovat z pečujících účinků. Hydratační séra a krémy mohou na čerstvě vyčištěné pleti totiž účinněji působit.

Kyseliny ovocné (AHA):

Pro rozjasněnou pleť

Zkratka AHA vyjadřuje název aplha hydroxy acid. Tyto ovocné kyseliny dovedou hotové zázraky zejména u pobledlé pleti. Dokáží totiž v pleti aktivovat vyšší ukládání hydratace, díky čemuž působí pleť svěže a hladce. Nejznámější z této skupiny je kyselina glykolová, která odstraňuje odumřelé kožní buňky a stimuluje tvorbu nových.

Kyselina hyaluronová:

Pro hydratovanou pleť

Tato kyselina dokáže pleť báječně hydratovat. Tvoří významnou část pojivových tkání a tělo si ji produkuje samo, avšak s přibývajícím věkem tato produkce ustupuje. Následkem bývá suchá a povolená pleť. Kyselina hyaluronová se v kosmetice používá zejména díky své schopnosti vázat vodu. Po nanesení proniká hluboko do pokožky, kde podporuje vlastní tvorbu této látky v těle a tím zajišťuje pružnost a vyplnění. Pleť tak vypadá zřetelně hydratovaná a svěží. Tento malý zázrak nepřináší mnoho výhod jen pro suchou, ale i pro mastnou pleť se sklonem k akné. Nejčastěji se kyselina hyaluronová využívá v anti-aging produktech, jelikož na sebe pod pokožkou váže vodu a tím ji vyplňuje.

Retinol:

Pro hladkou pleť

Retinol podporuje tvorbu kolagenu a současně brzdí enzymy, které obnově kolagenu brání. Díky tomu je pleť zpevněná a méně zvrásněná. Není divu, že retinol je známý jako anti-aging látka. Produkty s vyšším obsahem retinolu používejte maximálně dvakrát týdně, abyste se vyhnuli šupinatění. Stejně jako většina kyselin se i retinol nanáší večer, aby měla pleť během spánku dostatek času na regeneraci.

Kyselina salicylová:

Pro čistou pleť

Tato kyselina podporuje čištění pleti. Patří ke skupině beta-hydro kyselin a bojuje proti pupínkům a nečistotám. Póry osvobozuje od přebytečného mazu a díky antibakteriálním účinkům rychleji hojí záněty. Při pravidelném používání zjemňuje a zvláčňuje zrohovatělou kůži. Jelikož kyselina salicylová může pokožku velmi rychle vysušit, měla by být aplikována pouze na postižené partie. Obzvláště vhodná je pro mastnou a smíšenou pleť.

Vitamin C:

Pro sjednocenou pleť

Vitamín C je hotový všeuměl a činí tělu dobře zevnitř i zvenčí. Neutralizuje volné radikály, chrání buňky před stárnutím a díky jemnému peelingovému efektu pleť rozzáří. Především však umí sjednotit tón pleti a urychluje odstranění nečistot. Znatelně redukuje a vyběluje pigmentové skvrny a různé pupínky. Vitamín C se hodí pro všechny typy pleti.