Active Beauty
Pleťová séra

Pleťová séra

Krůček za krůčkem, nebo spíše kapku po kapce si pleťová séra vybudovala svoji výbornou pověst. Chcete-li rychle a efektivně zlepšit vzhled vaší pokožky, dopřejte jí tuto intenzivní zkrášlující péči.

Pleťová séra zažívají obrovský boom a masové oblibě se těší zcela oprávněně. Z toho, co nejprve evokovalo spíše nemocnici než kosmetickou revoluci, se vyklubal téměř zázračný prostředek v oblasti péče o krásu. V dnešní době můžeme vybírat z široké nabídky koncentrovaných sér, která cíleně a úspěšně plní své dermatologické poslání. Pokožku rozjasní, vyhladí, vypnou, zmatní, hydratují, detoxifikují, regenerují a předcházejí vzniku vrásek. Pleťová séra si zkrátka umí poradit s každičkým problémem.

Kouzelné kapky

Pleťová séra se stala novými všeuměly na kosmetickém trhu. Za mnohými recepturami se však skrývají dlouhé roky vědecké práce. Tyto produkty již dávno nejsou něčím nadstandardním, naopak, každá řada kvalitní péče o pleť dnes zahrnuje také odpovídající sérum. Můžeme si ho představit jako vysoce koncentrovaný beauty koktejl, který je namíchaný z celé řady aktivně působících látek, ke kterým patří mimo jiné antioxidanty, kyselina hyaluronová, glycerin, koncentrovaný vitamín A i C a pokožce vlastní proteiny.

Séra obsahují až třikrát více účinných látek než běžné pleťové krémy, a to v nejvyšší možné koncentraci. Často se pyšní vskutku luxusním složením a jejich vzácné a hodnotné ingredience mají samozřejmě i svoji cenu.

Funkční séra se svou speciální konzistencí a blahodárnými účinky by však rozhodně neměla představovat náhradu běžné péče o pleť, nýbrž její cíleně použité doplnění. Séra působí na pokožku okamžitě a intenzivně. A jelikož jsou zaměřena na konkrétní problém a jeho řešení, lze je šikovně přizpůsobit aktuálním potřebám pokožky a dodat jí rychle přesně to, co jí momentálně chybí.

Optimální načasování

Po pleťovém séru bychom měli sáhnout ve chvíli, kdy nám naše pokožka signalizuje, že se necítí ve své kůži a uvítala by trochu více péče. I ona může čas od času ztratit svoji rovnováhu. Někdy potřebuje větší porci hydratace nebo je unavená a podrážděná. Jindy je zase zapotřebí zamaskovat stopy po probdělé noci nebo zamezit předčasnému stárnutí pleti. Pro všechny takové případy existují speciální séra s komplexem vysoce koncentrovaných účinných látek. Kapku po kapce dodávají vyčerpané pleti novou energii, pevnost i pružnost a celkově mladistvější, svěží vzhled a jas.

V zásadě platí, že pleťová séra by měla být používána dlouhodobě, tedy minimálně tři měsíce, abychom dosáhli optimálního výsledku.

U některých přípravků se pozitivní efekt projeví téměř okamžitě, ale i zde je pravidelnost tím pravým klíčem k úspěchu. K maximalizaci pozitivních účinků se zároveň doporučuje vybírat sérum ze stejné kosmetické řady jako váš běžný denní a noční krém, jejichž složení se vzájemně doplňuje a podporuje.

Tajemství molekul

Mimořádně vysoká koncentrace živin umožňuje sérům účinkovat daleko intenzivněji než běžné pleťové krémy. A to z jednoduchého důvodu: Séra využívají jiný mechanismus, jak se dostat k příčině problému. Rozhodující roli přitom hraje velikost molekul. Pleťová séra totiž obsahují natolik malé molekuly, které bez problémů proniknou do spodních vrstev pokožky, kde mohou rozvinout své pozitivní schopnosti. A jelikož jsou tyto molekuly navíc lipofilní, tedy rozpustné v tucích, lehce se vstřebávají i do lipidních struktur pokožky.

Dobrý základ

Zatímco tedy běžný krém ošetřuje svými účinnými látkami pouze povrchovou vrstvu pokožky, dokáže pleťové sérum sérum překonat bariéru epidermis a proniknout do hlubších vrstev pokožky, kde může stimulovat buněčnou aktivitu a obnovu. Proto by se sérum mělo vždy nanášet na očištěnou pleť před aplikací běžného denního nebo nočního krém. Nikdy ne naopak.

Díky lehké, bezolejové textuře pleťových sér mohou obsažené látky jako vitamín C nebo kyselina hyaluronová obzvlášť dobře rozvinout své účinky. Některá séra však oleje obsahují. Používají se tehdy, kdy je třeba rychle vylepšit vzhled pokožky. Jsou vhodné především pro suchou, namáhanou pleť.

Krok za krokem

  • Krok 1: Pokožku nejdříve důkladně vyčistěte a otřete pleťovým tonikem.
  • Krok 2: Poté bude lépe schopná přijmout koncentrát účinných látek, který je vhodné nanášet na ještě lehce vlhkou pleť. Mnohá séra jsou opatřena pumpičkou nebo pipetou, takže se s nimi velmi snadno pracuje. Malé množství séra jemným krouživým pohybem vmasírujte do pleti.
  • Krok 3: Přibližně po jedné minutě pak můžete aplikovat běžný denní nebo noční krém.

Nezapomínejte, že zatímco spíme, dochází k regeneraci a obnově kožních buněk a pokožka je velmi otevřená k tomu přijímat speciální péči. Pleťové sérum tak může tento proces skvěle podpořit.