Active Beauty
Získejte zpět zářivou hřívu

Získejte zpět zářivou hřívu

V jedné epizodě legendárního televizního seriálu Sex ve městě se Charlotte zeptala své přítelkyně Carrie: „Nezdá se ti, že dneska moje vlasy nějak moc září?“ Odpovědi se od Carrie nedočkala, ale jedno je jasné: Asi jen málokdo by si stěžoval kvůli lesklým vlasům. Většinou řešíme spíše opačný problém. Jestli se chcete přiblížit Charlotte a její lesklé hřívě, máme pro vás několik možností.

Správný hřeben je základ

Náčiní dělá mistra. Správně zvolený hřeben hraje u lesklých vlasů prim. Díky denní láskyplné péči dostaneme maz z pokožky hlavy až do délek. Tam působí nejen jako ochranný štít, ale také se postará o extra porci lesku. Samozřejmě ho nesmí být až příliš.

Pro každodenní rozčesávání se nejlépe hodí kartáče s přírodními štětinami (například z divokého prasete), které jemně vyhlazují svrchní vrstvu vlasů a tím je rozzáří. Ale o ten samý efekt se mohou postarat také pečující kartáče s označením vegan. Kartáč pravidelně čistěte pomocí šamponu, aby mohl stále vykonávat svůj úkol. Vyhlazení vlasů během fénování podpoří kulatý kartáč.

A dokonce i povlak na polštář se může stát vítaným pomocníkem. Bavlna nebo polyester totiž mohou z vlasů vysát hydrataci, způsobit tření a poškodit strukturu vlasů. Dobrou alternativou jsou proto povlaky z bio hedvábí, které tření a následnému poškození předchází.

Blýskněte se díky péči

Pro zářivé vlasy jsou rozhodující také správně zvolené pečující produkty. Krásně září totiž především zdravé vlasy. Veškerou kosmetiku z vlasů vymývejte vždy vlažnou až studenou vodou, která uzavírá zdrsnělou vrstvu vlasů. Když jednou až dvakrát týdně aplikujete vlasovou masku, která zabraňuje efektu matných vlasů, dodáte jim bohatou dávku hydratace.

Zejména suché konečky se potěší, když jim dodáte extra porci péče ve formě oleje do vlasů. Ten odvede svou práci zejména tehdy, kdy jej nanesete až po masce, neboť uzavře ve vlasech požadovanou hydrataci. K lesku si můžete dopomoci také pomocí barvy s pigmenty, které odráží světlo.

Třpytivé momenty

 

Po veškerých pečujících procedurách přichází ke slovu styling. I pomocí něj se dá dosáhnout lesklých vlasů. Vše začíná již při opuštění sprchy. Namísto zuřivého drhnutí vlasů ručníkem, které by narušilo svrchní vrstvu a zdrsnělo ji, z nich vodu jen jemně vymačkejte. S rozčesáváním byste také měli chvíli počkat, protože v mokrém stavu jsou vlasy elastické a extrémně citlivé. Pro prvotní jemné rozčesání použijte hřeben s velkými mezerami mezi zuby

Při konečném fénování je rozhodující směr. Vlasy nejprve jen jemně vysušte bez hřebenu a poté pokračujte pramen po prameni. Vždy začněte u hlavy a pomocí hřebenu, který bude kopírovat také fén, jeďte pomalu směrem dolů ke konečkům. Při fénování využívejte jen studený vzduch. Pokud to nebudete přehánět s teplotou, můžete se uchýlit i k vyhlazení pomocí žehličky. Nikdy však vlasy nevystavujte příliš dlouhému působení tepla. Nakonec dodejte vlasům lesk díky stylingovému spreji k tomu určenému.

Zářivá strava

Úspěch s lesklými vlasy začíná však již u stravy. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny s komplexními B vitamíny jako biotin nebo vitamín B3. Kromě ryb najdete tyto vitamíny také ve žloutku nebo luštěninách, například v čočce. Vedle vlákniny a bílkovin obsahují luštěniny také stopový prvek zinek, který přispívá k lesklým vlasům.

A zejména u snídaně si můžeme pomoci ke krásné hřívě. Také v ovesných vločkách se totiž nachází hodně biotinu i zinku. Pokud zdravá strava nestačí, můžete sáhnout po doplňku stravy, který zajistí dlouhodobě lesklé a silné vlasy. Obzvláště efektivní jsou ty s biotinem, kyselinou křemičitou a vitamínem B.

Za matnými vlasy bez známky lesku však nestojí pouze chybějící prvky ve stravě. Příčina může tkvět také ve stresu a nedostatku spánku. Nejen proto je velmi důležité nevynechávat pravidelné pauzy – například hned teď s vyživující vlasovou maskou.