Active Beauty
Jojobový olej: Proč tolik prospívá suché pokožce

Jojobový olej: Proč tolik prospívá suché pokožce

V létě měla nejvyšší prioritu ochrana před slunečními paprsky, na podzim potřebuje pokožka především vydatnou péči. Pro tu se ideálně hodí rostlinné oleje jako mandlový, arganový nebo jojobový v biokvalitě. Pokožku hydratují, aniž by na ní zanechaly mastný film. Jojobový olej ve skutečnosti není olej, ale druh tekutého vosku, který se lisuje z jojobových semen. Používá se v mnoha kosmetických produktech, protože obsahuje pečující složky, které se postarají i o sametově hebkou pokožku dětí.

Přechod od lehké letní péče k hutnějším formulím na podzim by měl probíhat pomalu, aby nedošlo k přetížení pokožky. Přírodní jojobový olej se hodí pro všechny typy pleti, jelikož nejenže vyživí suchou pokožku a zanechá ji opět hebkou, ale také vyrovnává produkci kožního mazu.

3 důvody, proč používat jojobový olej nejen na suchou pokožku

  1. Jojobový olej je vitamínová bomba

Provitamín A, vitamín E a B6: Přírodní jojobový olej můžeme považovat za skutečnou vitamínovou bombu. Obsažené vitamíny mají antioxidační účinky, betakaroten podporuje obnovu buněk a vitamín B5 reguluje produkci kožního mazu. Vitamín E zase zvyšuje produkci kolagenu, čímž by měl vyhlazovat pokožku zevnitř. Ale pozor: Jakkoliv dobře tento vitamínový koktejl zní, k použití do salátů nebo k jiné konzumaci se jojobový olej nehodí.

  1. Zvyšuje přirozenou vlhkost

Trápí vás po teplém létě suchá pokožka, napnutá pleť a první vrásky? Mohou za to mazové žlázy: Zatímco v létě produkuje pleť více mazu, na podzim se musí nejprve vzpamatovat z ochlazení a zároveň kompenzovat klesající produkci mazu. S kompenzací jí pomůže pár kapek jojobového oleje. Po vyčištění pleti ho jemně vmasírujte do ještě vlhké pokožky. Voda na pleti zajistí lepší vstřebatelnost oleje a proniknutí aktivních složek do buněk. Olej po sobě navíc nezanechá nepříjemně lepkavý film.

Tip: Jojobový olej můžete využít také při masírování – kromě uvolnění se tak tělu dostane také hydratace. V kombinaci s mandlovým olejem může pomoci předcházet vzniku strií.

  1. Dá nenávratně sbohem pupínkům

Lipidy obsažené v jojobovém oleji vyrovnávají hodnotu pH pokožky a také regulují produkci kožního mazu v buňkách. Odumřelé kožní buňky se vylučují a s nimi také přebytečný maz. To pomáhá zabraňovat vzniku nečistot a pupínků. Pokud je pleť v rovnováze, promítne se to pozitivně také na mastných partiích tváře, takže olej vlastně pomáhá proti mastné pleti.