Active Beauty
Svěží vzhled díky Face Gym

Obličejový sport

Svěží vzhled díky Face Gym

V našem těle je mnoho svalů, o kterých pravděpodobně ani nevíme, jak se jmenují. Podobně nové může být pro mnohé i téma Face Gym, speciálních cviků na obličej, které mají posílit pojivovou tkáň a zajistit omlazený vzhled pleti. Podívali jsme se na tento trend blíže.

Fitness pro obličej: Jak může cílený trénink změnit náš vzhled

Ne – nemusíte chodit do posilovny, abyste cvičili Face Gym, a ano, skutečně vás z toho mohou bolet svaly. O cvičení obličejových svalů jsme si povídali s terapeutkou obličejových reflexů Andreou Steinkellner z Dolního Rakouska a položili jí nejdůležitější otázky k tomuto tématu.

Co přesně je Face Gym a jak se liší od Face Yogy?


Obličejová jóga je především o protahování, tlačení a tahání – a o práci s jazykem. Naproti tomu Face Gym neboli Face Fitness je založený na práci s jednotlivými skupinami svalů v obličeji a na krku. Cvičení působí proti ochabnutí obličejových svalů a následné tvorbě vrásek. Tato forma tréninku obličejových svalů dokáže zvýšit prokrvení pokožky, což následně stimuluje metabolické procesy a v důsledku toho může masivně zpomalit proces stárnutí. Pokožka tak může získat celkový tonus a působit pevněji.

Protože se však struktura pleti i její potřeby mohou značně lišit, používám při ošetření kombinaci aktivního (Face Fitness) a pasivního („japonský facelifting“) tréninku obličejových svalů. Japonský facelifting připravuje obličej a jeho svaly na aktivní cvičební program. Celkem jedenáct cvičebních sekvencí pasivně rozhýbe celý obličej a zároveň stimuluje tok lymfy.

Jaké jsou cíle cvičení svalů?

Face Gym byl vyvinutý především proto, aby vašemu vzhledu dodal expresní kúru a svěží vzhled – bez použití superdrahých krémů, nebo dokonce bez odvahy podstoupit chirurgický zákrok. Úspěchy, kterých lze dosáhnout pravidelným tréninkem:
  • Jasné oči
  • Plnější rty
  • Zlepšení kvality pokožky a svalového tonu
  • Svěží pleť
  • Posílení pojivové tkáně
  • Uvolněný výraz obličeje
  • Minimalizace vrásek

Kdy a jak často byste měli cvičit, abyste dosáhli skutečně viditelných výsledků?


Stejně jako u tréninku těla je i u tréninku obličejových svalů klíčem k úspěchu kontinuita. Moje metoda Face Reflex se trénuje denně. Každý program se skládá z pěti až šesti cviků. Ty se během sezení provádějí třikrát za sebou. To znamená, že viditelných a hmatatelných výsledků lze dosáhnout i během krátké doby. Ať už jde o to, že se klienti cítí mladší, fit a uvolněnější, nebo se jich ostatní ptají, zda právě nebyli na dovolené, protože vypadají tak svěže a čerstvě.

Mohou vás také bolet svaly při cvičení v posilovně Face Gym? A pokud ano – co s tím můžete dělat?


Stejně jako každý netrénovaný sval může trpět bolestivostí svalů z nové zátěže, může se tato bolestivost projevit i po cvičení obličejových svalů. Důvodem je speciální trénink zaměřený na jednotlivé svaly, který je zpočátku prostě neznámý jak pro provádějící osobu, tak pro příslušný sval.

Tři cvičení, která vám pomohou začít s tréninkem obličeje

Abyste si mohli vyzkoušet Face Fitness, připravili jsme pro vás cviky na tři různé části obličeje. Udělejte si pohodlí – podle toho, zda raději sedíte, nebo stojíte – a pak už můžete začít. Bavte se.
  • Pevné tváře: Nejprve foukněte trochu vzduchu do horního rtu a deset vteřin jej držte na místě. Poté foukněte do levé a pravé tváře – opět na deset sekund. Při tom pevně napněte obličejové svaly. Cvičení libovolně opakujte – nejméně však pětkrát.
  • Dvojitá brada: Položte si hlavu na zátylek a otevřete ústa. Nyní se pokuste políbit oblohu. Přibližně po jedné minutě si udělejte krátkou přestávku a cvik ještě dvakrát zopakujte.
  • Hladké čelo: Prsteníčky položte na začátek obočí a prostředníčky na nejvyšší bod uprostřed obočí. Nyní mírně stáhněte kůži směrem dolů a současně tlačte obočí nahoru. Tento postup opakujte přibližně jednu minutu. Po krátké přestávce toto cvičení opakujte ještě pětkrát až desetkrát.