Active Beauty
Ricinový olej rozmazlí vaši hřívu

Ricinový olej rozmazlí vaši hřívu

Ricinový olej dokáže s vlasy hotové zázraky. Avšak jen za předpokladu, že víme, jak ho správně použít. I přes dostatečnou sluneční ochranu a různé SOS péče působí vlasy po létě často matně a unaveně. Co teď potřebují? Péči – a to ideálně v přírodní, hydratační a vyživující formě. Et voilà: Ricinový olej představuje přesně tu pomoc, která dovede s vašimi kadeřemi zázraky.

Přírodní olej údajně prodlužuje a posiluje vlasy i řasy. Je to pravda? Odpověď zní: ano i ne. Jak rychle a jak husté rostou řasy, je u každého dáno geneticky. Ani ricinový olej to nedokáže změnit. Může však zajistit, aby vám rostly mnohem zdravější a pěstěnější vlasy i řasy.

Vysoký podíl nasycených mastných kyselin a vitamínů A a E zajišťuje vlasům větší lesk a odolnost. Vlasy už se tolik nelámou a dorůstají do své plné délky.

Ricinový olej a jeho použití na vlasy

  1. Na co si dát pozor při nákupu?

Ricinový olej se získává lisováním semen afrického stromu skočce obecného. Pokud plánujete používat ricinový olej k posílení vlasů, řas, nebo dokonce také obočí, určitě si pořiďte kvalitní, za studena lisovaný olej bez dalších přísad. Olej by měl být uskladněn ve skleněné lahvi z tmavého skla. Intenzivní a dlouhodobé vystavení slunečnímu světlu by v oleji zničilo důležité živiny. Proto ho skladujte na tmavém a chladném místě.

  1. Jak ricinový olej správně aplikovat?

Ricinový olej je skutečně všestranný přípravek na vlasy i řasy. Alespoň pokud ho používáme správně. Následky typických chyb: Vlasy působí mastně a nelesknou se nebo z nich odkapává olej až na podlahu a někdy vypadají vlasy mastně i po umytí. Proto je důležité nepřehánět to s dávkováním, oleje stačí jen pár kapek! Na pokožku hlavy naneste olej kapku po kapce pomocí pipety nebo vatového tamponu. Stejným způsobem pracujte i v případě aplikace na řasy. Ti, kteří chtějí olej nanést do délek vlasů, by měli dát přednost lahvičce s rozprašovačem. Smíchejte ricinový olej s vodou v poměru 2:1, lahvičku dobře protřepejte a z dostatečně vzdálenosti nastříkejte směs na vlasy.

  1. Péče pro lámavé vlasy

Suché a křehké vlasy vyžadují extra porci péče. Jednoduše smíchejte vyživující kondicionér nebo masku na vlasy s několika kapkami oleje a po každém umytí naneste tuto směs na vlasy. Další tip: Vlasy neoplachujte horkou, ale pouze vlažnou vodou.

  1. Ricinový olej podpoří růst vlasů

Pokud chcete získat zdravou lví hřívu, vmasírujte malé množství ricinového oleje rovnoměrně do umytých, ručníkem vysušených vlasů, omotejte je potravinářskou folií a nechte olej působit přes noc. Důležité: Jelikož k úplnému vymytí oleje z vlasů bývá zapotřebí několikanásobné umytí, používejte raději extra šetrný šampon.

  1. Ricinový olej pomáhá také proti elektrizování vlasů

Poškozené a vysušené vlasy mívají také tendenci k neposednému poletování kolem hlavy. Co pomáhá: Ricinový olej smíchejte s vodou (poměr 2:1) v lahvi s rozprašovačem, dobře protřepejte a po stylingu nastříkejte malé množství do konečků.

  1. Ricinový olej proti lupům a suché pokožce hlavy

Pravidelné masáže hlavy s ricinovým olejem podnítí prokrvování pokožky hlavy a také jí dodají důležité vitamíny a tuky. Malý tip: Po masáži byste měli nechat olej v ideálním případě působit přes noc.