Active Beauty
Silový trénink piloxing

Fitness

Silový trénink piloxing

Toužíte po silných a vypracovaných svalech? To jsou jen některé z mnoha výhod trendového sportu Piloxing. Odpovídáme na všechny vaše otázky týkající se zpoceného hybridního tréninku.

Co je piloxing?

Piloxing neboli boxilates je hybridní sport, který kombinuje cvičení pilates a boxu. Silový trénink, vytrvalostní trénink a cviky pro větší flexibilitu tvoří náročný trénink, který není určený pro začátečníky.

Piloxing má tyto čtyři výhody

1 Prvky stínového boxu, které zajistí zvýšení tepové frekvence, posilují kardiovaskulární systém spolu se svaly horních končetin a ramen.

2 Cviky pilates procvičují hlubší svaly, zpevňují, zlepšují držení těla a pohyblivost.

3 Intenzivní intervalový trénink dokáže spálit až 1 000 kalorií za jednu hodinu.

4 Cvičební oblečení a protiskluzová podložka je vše, co potřebujete k zahájení cvičení piloxingu. Pokročilí piloxeři používají speciální piloxovací rukavice naplněné pískem. Cvičení paží a ramen je tak ještě intenzivnější.

Takto probíhá cvičení

Na úvod do techniky úderů navazuje intenzivní zahřívací rozcvička, cílená na protažení a uvolnění svalů. A pak můžete začít. Typickými piloxingovými cviky jsou například boxerské údery do volného prostoru s pokrčenýma nohama a zpevněným břichem, výkopy nebo klasické boční kopy. Přechod k novému cviku nebo do zklidňující fáze, ve které budete moci popadnout dech a uvolnit tělo prostřednictvím protahovacích cviků, oznámí zvukový signál. Tempo se s každým kolem cvičení zvyšuje. Trénink obvykle trvá jednu hodinu.

Kde nalézt kurzy piloxingu

Kurzy piloxingu naleznete v některých fitness či kondičních studiích a také na YouTube.