Active Beauty
Jak zvládnout s dětmi cestování autem

Bez stresu

Jak zvládnout s dětmi cestování autem

Není nic lepšího než dlouho očekávaná rodinná dovolená. Nejdřív ale musíte zvládnout cestu. S těmito pěti tipy proběhne dlouhá cesta autem s dětmi bez problémů.

1. Vezměte si s sebou dostatek svačiny

Děti jsou rychle rozmrzelé, když mají hlad. Pokud nastala dopravní zácpa nebo dětem nechutná jídlo na odpočívadle, pomůže mít vždy přichystané oblíbené svačinky.

2. Zabalte knihy

Interaktivní knihy nebo omalovánky jsou pro děti skvělou zábavou. Pokud jsou náchylné k cestovní nevolnosti, jsou samozřejmě nevhodné. Zde jsou dobrou alternativou audioknihy. A doporučují se sluchátka – protože ne všichni cestující v autě zvládnou Baby Shark v nepřetržité smyčce...

3. Začněte brzy

V půl páté ráno jsou silnice ještě prázdné a je velká pravděpodobnost, že děti budou během prvních hodin cesty ještě spát. Aby se cítily pohodlně, přibalte těm nejmenším polštářky a deky. Sluneční clony na oknech a masky na spaní také pomohou dětem spát déle.

4. Předcházení cestovní nevolnosti u dětí

Děti mají citlivé orgány rovnováhy. Proto se jim v autě udělá mnohem rychleji špatně než dospělým. Před zahájením cesty se doporučuje lehká svačina, například suchary, banány nebo jablka. Důležité je také dělat pravidelné přestávky. Přibližně každé dvě hodiny by si děti měly mít možnost protáhnout nohy. Hra, která předchází cestovní nevolnosti, zní: „Vidím něco, co ty nevidíš“. Povzbuzujte děti, aby se dívaly z předního okna, protože tato perspektiva vysílá do mozku stejné signály jako orgán rovnováhy a nemate tak centrální nervový systém.

5. Vezměte si s sebou vlhčené ubrousky

Pokud dojde k nehodě s nápoji nebo jídlem, je dobré mít okamžitě po ruce vlhčené ubrousky. Lepkavé ruce ta jednoduše očistíte a zároveň zabráníte vzniku skvrn v autě.