Active Beauty
Home Spa: Čtyři tipy pro muže

Péče o muže

Home Spa: Čtyři tipy pro muže

Chladný, suchý vzduch a holicí strojky – nízké teploty si vybírají svou daň na pokožce každého z nás, včetně té mužské. Mnozí muži tráví v koupelně minimálně stejně času jako ženy a jsou rádi za některé tipy na relaxaci. Není divu. Být dobře upravený je také určitým způsobem relaxace.
Muži a ženy mají odlišnou pleť, a proto potřebují odlišnou péči. U žen hraje hlavní roli hormon estrogen, a přestože jejich pokožka produkuje méně mazu než mužská, nepotřebuje nutně péči o lipidy. Péče o pleť mužů by se naopak měla přizpůsobit jejich individuálním potřebám. Mužská pokožka je obvykle mastnější a produkuje více kožního mazu. To způsobuje pohlavní hormon testosteron. V důsledku toho se pokožka vysušuje méně snadno než ženská a je třeba o ni jinak pečovat. Díky těmto tipům pro správnou péči o muže se muži dozvědí, co je opravdu důležité a že rozsáhlejší rituál péče o tělo může být i péčí o sebe sama.
 

Čtyři tipy na péči o mužskou pleť 

 

Čištění obličeje jednou týdně

I mužská pleť je vděčná za důsledné čištění obličeje a za péči přizpůsobenou jejímu typu. Pro udržení svěžesti pleti a odstranění nečistot se doporučuje jednou týdně provádět peeling pleti. Osvěžuje pokožku a zároveň ji příjemně masíruje. Peeling si můžete vyrobit i sami z několika málo ingrediencí. Použít můžete například citronovou šťávu a sůl nebo hnědý cukr a olivový olej pro suchou pokožku. Vše smíchejte dohromady, až vznikne pasta. Naneste ji na vlhký obličej, jemně vmasírujte a nechte několik minut působit, poté opláchněte vlažnou vodou. Po peelingu naneste na pokožku krém.
 

Použijte správný krém

Pokud sdílíte koupelnu s někým, kdo je již dobře vybavený, můžete si pomoci nádobkami s krémem své milované dámy. Ale pouze pokud mají oba stejný typ pleti. Vzhledem k tomu, že mužská pleť obvykle produkuje více tuku, tj. kožního mazu, měli by se muži vyhýbat mastným krémům a raději používat lehčí hydratační přípravky.
 

Mytí, zastřihování a krémování vousů

Pokud má muž rád ať už třídenní strniště, knír nebo plnovous, je jasné, že o své vousy se musí pečlivě starat. V současné době existuje více produktů pro péči o vousy než klubů v německé fotbalové lize. Správná péče závisí na typu pokožky a vousů. K základnímu vybavení patří vyživující olej na vousy, který dodá delším vousům lesk, a nůžky na zastřihování kontur vousů. Nositelé plnovousu pozor: Nezapomínejte ho pravidlně mýt. Speciální šampony na vousy odstraňují lupy, vyhlazují štětinaté konce a pečují o pokožku.
 

Depilace ano či ne?

Do programu péče je třeba zahrnout i zbytek těla. Pokud jde o ochlupení, nemusíte se řídit žádným konkrétním trendem. Zastřihnout, nebo nechat růst? To záleží na osobním vkusu každého muže. Zde se péče o muže přizpůsobuje konkrétnímu muži. Pokud si chcete odstranit chloupky v podpaží nebo v oblasti genitálií, můžete tak pohodlně učinit pomocí depilačního krému pod sprchou během týdenního lázeňského programu. Nejprve ho ale vyzkoušejte na malé ploše. Existuje také několik účinných způsobů, jak odstranit nepříjemné chloupky na zádech

Tip: Zatímco krém působí, můžete také pečovat o své ruce a nohy.