Active Beauty
Holení pro muže: Jak správně odstranit vousy a chloupky

Ty nejlepší metody

Holení pro muže: Jak správně odstranit vousy a chloupky

Množství ochlupení závisí u mužů především na androgenech, jako je testosteron a DHT. Právě ty určují růst vlasů a chloupků.
Zatímco testosteron stimuluje růst vousů nebo chloupků v podpaží, hormon na pokožce hlavy zodpovídá za vypadávání vlasů. Jestliže vlasy na hlavě prořídnou, musí se s tím muži smířit. Se zbývajícím ochlupením ale ne. Pro jeho odstranění existuje mnoho vhodných metod.


Hrudník a podpaží

Chloupky na hrudi a v podpaží se odstraňují poměrně jednoduše. Pokud se jich chcete zbavit úplně, použijte zastřihovač na tělo. Jestliže vás trápí zarůstající chloupky, můžete přejít také na sugaring nebo waxing. Obě metody sice chvilku bolí, ale výsledek vydrží o to déle a další ochlupení už dorůstá jemnější


Intimní oblast

Pokud vám nevyhovuje bolest při brazilské depilaci, je lepší použít žiletku. Ne nadarmo je holení nejrozšířenější metodou odstraňování ochlupení. Pro muže jsou ideální kombinované strojky, které fungují jako zastřihovač a zároveň zvládnou mokré holení. Umožní totiž před samotným holením zastřihnout příliš dlouhé chlupy. Vhodnou metodou pro oblast genitálií je také použití depilačního krému. Vždy ho však předem vyzkoušejte na malé ploše, jelikož pokožka v intimní oblasti je obzvláště citlivá.


Hladké nohy i u mužů?

Hladké nohy lesknoucí se na slunci už nejsou jen doménou žen. Dnes si nohy holí i spousta sportovců, zejména cyklisté. Hladké nohy mají nejen estetické, ale i fyziologické výhody: Oholené končetiny se lépe natírají opalovacím krémem nebo hydratačními přípravky. Kromě toho péče o případnou ránu je mnohem snadnější, když do ní nemohou zarůstat chloupky a zanítit ji. 

Ramena a záda

Chlupatá záda se ženám na mužích většinou opravdu nelíbí. Ale s upravenými a hladkými zády se cítí lépe i samotný muž. Odstranění ochlupení z těchto partií se na první pohled zdá jako skutečná výzva, jelikož tato oblast je opravdu těžko dostupná. Nicméně i v tomto případě se dají využít tři metody:


1. Holení

Holení je tou nejjednodušší variantou, jak odstranit chloupky ze zad, hlavně v případě, že se jich potřebujete zbavit rychle. Holení vlastních zad však může skončit u akrobatických výkonů, proto je lepší požádat o pomoc někoho druhého, aby vám oholil místa, kam si sami nedosáhnete. Další nevýhodou je to, že první strniště může být patrné již po několika hodinách. Chcete-li docílit co nejhladšího výsledku, použijte nejprve peeling. Lepší skluz břitů pak zajistí jemný gel na holení. A pozor: Holte se pouze ve směru růstu ochlupení. Nakonec použijte zklidňující emulzi, která zabraní zarůstání chloupků.


2. Waxing

Na rozdíl od holení si po waxingu a sugaringu můžete užívat hladkou pokožku přibližně tři až čtyři týdny. Při waxingu se zahřívá vosk na bázi medu, nanáší se na pokožku a poté se pomocí speciálního pásku rychle odstraní. Tím dochází k vytržení chloupků i s kořínkem.
 
Tato metoda vyžaduje chloupky v délce alespoň 0,5 cm. Jeden až dva dny před ošetřením se doporučuje provést peeling pokožky a v den provádění waxingu nesmí být kůže natřena žádným krémem. Při waxingu musí člověk občas zatnout zuby, jelikož chloupky se odstraňují proti směru růstu, což zkrátka zabolí. Méně bolestivý je sugaring.


3. Sugaring

Při sugaringu se na pokožku nanáší zahřátá pasta z cukru a citronové šťávy. Cukr proniká do folikulů a optimálně zachytí chloupky. Na rozdíl od waxingu se před sugaringem nesmí provádět peeling. Cukr totiž ulpívá pouze na odumřelých šupinkách pokožky. Také chloupky stačí kratší, a to ve velikosti zhruba 0,3 cm. I v tomto případě budete mít od nechtěného ochlupení klid zhruba na měsíc. Nevýhodou oproti waxingu je, že sugaring trvá déle.


4. Laser/IPL

Pro trvalé odstranění chloupků můžete využít laser nebo IPL (světelné impulzy) proceduru. K trvalému odstranění chloupků, zejména pak na zádech, je potřeba absolvovat několik sezení.

Přístroje na domácí použití i ošetření v salonu jsou v tomto případě poněkud dražší a nejlépe fungují u tmavých chloupků. Pánové by s touto metodou měli začít už v zimě, protože po laserovém ošetření by se pokožka neměla vystavovat slunci.