Active Beauty
Valentýnské dárky pro muže
Text: , Elisabeth Sas

Tip

Valentýnské dárky pro muže

Samozřejmě nepotřebujeme žádný důvod k tomu, abychom našemu milovanému ukázali, jak moc nám na něm záleží. A většinou na otázku, co by si přál, nedostaneme zrovna uspokojivou odpověď. Přesto je Valentýn skvělou příležitostí pro hýčkání a prosté vyjádření „Děkuji“. A nejlepší je, že tyto valentýnské dárky pro muže nevyžadují ani mnoho úsilí a zaručeně přináší radost.

1. Zabodujte praktickými každodenními pomocníky

Existují určité produkty, které si muž prostě sám nekoupí. Potřebujete trochu inspirace?

Spodní prádlo
Není žádným velkým tajemstvím, že většina mužů prostě opravdu nerada chodí nakupovat. Je to pro ně příliš nudné, náročné, nezajímavé. A když už se přeci jen rozhodnou jít nakupovat, je to jen proto, že viděli nějaké nové technické zařízení, které prostě musí mít. Avšak existuje něco, co opravdu každý muž může využít: Ponožky a spodní prádlo. Stejně jako u žen je jich potřeba denně, a proto se jedná o oblečení s největšími známkami opotřebení. Dnes již existuje celá řada značek, které se zaměřují výhradně na výrobu spodního prádla – a dbají nejen na kvalitu, ale také na udržitelnost.

Sportovní vybavení
Postupem času má i sportovní ručník za sebou své nejlepší časy. A také by se mohla najít náhrada za pitnou lahev. Valentýn je pěkná příležitost trochu vylepšit sportovní vybavení nejlepšího přítele, otce nebo partnera. Například existují ručníky s kapsami a smyčkami, které jsou speciálně navržené pro návštěvu fitness centra. Navíc sportovní ponožky se hodí vždy.

Pomocníci do kuchyně
Čím dál více mužů nachází svou vášeň v kuchyni, a to při vaření. A v souvislosti s tím je pro ně málokdy něco horšího než tupý nůž. Pokud již oblíbený nůž má, mohl by být brousek na nože skvělým dárkem. Nejlépe nějaký kvalitnější model, který pak bude dlouhodobě v provozu. Pokud je třeba zpestřit kuchyňský sortiment, je kuchařský nůž praktickým a hodnotným dárkem pro muže.

Další praktické nápady na dárky:

  • Pomůcky pro home office
  • Péče o pleť a tělo (muži často „kradou“ produkty partnerkám)
  • Hudební příslušenství (kytarové struny, paličky pro bicí,...)
  • Nářadí


2. Překvapte svého muže společnými aktivitami

Co lepšího darovat na Valentýna než společný čas? Fantazii se meze nekladou. Níže trochu osobní inspirace:

Večeře pro dva
Pro sdílení společného času nemusíte hned cestovat nebo sáhnout hluboko do kapsy. Už jen večeře doma (možná jeho oblíbená večeře?) vytváří skvělou atmosféru a ukazuje láskyplnost – ať už jde o objednanou večeři při svíčkách, nebo o společný čas strávený vařením. A možná přitom vyzkoušíte i nové recepty.

Hon za pokladem s Geocoachingem
Někdy je v životě málo zábavy. Co tedy takhle společná honba za pokladem v přírodě? Vše, co k tomu potřebujete, je vhodné oblečení, smartphone s nainstalovanou aplikací a založený účet. Pak můžete hledat cache (česky též kešky) v blízkosti a vydat se tak za dobrodružstvím. Nejen že trávíte společný čas, ale také se protáhnete na čerstvém vzduchu.

3. Darujte osobní vzpomínky

Možná je tu jedna věc, kterou váš milovaný vždycky chtěl vyzkoušet? S dárkovými poukazy si splníte sny...

It’s Action-Time
Svištění terénem s výkonem 260 koní – přes skalnaté klenby i bláto. Nebo tandemový seskok z výšky 4 000 metrů, v dnešní době je k dispozici obrovský výběr zážitkových poukazů, s nimiž můžete darovat jedinečné okamžiky, na které zaručeně hned tak nezapomenete...

Nové chutě
Jak již bylo stručně zmíněno výše, o kulinářská témata se zajímá stále více mužů. Lze tak objevovat zcela nové kultury a tematické světy, které si každý muž může vychutnat v rámci kurzů vaření a grilování nebo speciálních ochutnávek.

Vstup zdarma
Navštívit mezinárodní fotbalový zápas a osobně fandit svému oblíbenému týmu naživo, podpořit místní hokejový tým ve finále nebo se pořádně prohánět v zatáčkách Red Bull Ringu. Sport hraje v životě mnoha mužů důležitou roli. Proto jsou vstupenky a lístky vždy skvělým nápadem na dárek.

4. Domácí valentýnský dárek pro muže

Kutilství a málo času se vzájemně nevylučují – s těmito chytrými valentýnskými dárky na poslední chvíli nešlápnete vedle.

Fotodárky
Pokud krásné okamžiky zachytíme na fotografiích, můžeme ze společně stráveného času těžit obzvlášť dlouho. Můžeme tak později vzpomínat s partnerem a možná i s našimi (vnoučaty). Tyto fotografie na památku – kreativně a osobně navržené – jsou ideální také jako valentýnský dárek pro muže. Stačí vybrat oblíbené fotografie, vytisknout je a vystavit v (DIY) rámečku nebo fotoalbu.
Fotoaparát Polaroid je ideální pro každého, kdo se chce během společných chvil obejít bez mobilního telefonu. Další výhoda: Omezený počet snímků na filmu znamená, že se můžeme vědomě rozhodnout, co chceme zvěčnit.

Domácí čokoláda
Cesta k mužskému srdci vede přes žaludek. Proč tedy svého milého jednoduše nepřekvapit sladkým pohoštěním? Vyrobit si vlastní čokoládu zní složitěji, než to ve skutečnosti je. Internet nabízí spoustu různých nápadů na recepty, ale tyto mandlové čokoládové pralinky nás obzvlášť oslovily a zaujaly svou jednoduchostí. Vše, co k jejich výrobě potřebujete: Datle, mandle, kokosový olej, kokosové lupínky, kakao a skořici – to zní dobře, ne?

Personalizovaný Playlist
Někteří z nás si možná pamatují doby, kdy jsme pro své lásky a přátele sestavovali věčné playlisty na mixtapes nebo CD. Retro dárek se sentimentálním faktorem: Original Mashtape vypadá jako stará kazeta, ale uvnitř je 8 GB paměťová karta. Dost místa na nejdelší milostný playlist, jaký jste kdy vytvořili. Případně můžete svému muži na Valentýna věnovat playlist na Spotify. Možná to není tak romantické, ale váš milý si ho může pustit v každé situaci a prakticky vždy ho bude mít u sebe.