Active Beauty
Valentýnské dárky pro ženy
Text: Stephanie Lindner

Tip

Valentýnské dárky pro ženy

Když se blíží únor a Valentýn, začíná pro mnoho lidí velké přemítání. Co jenom darovat své partnerce k Valentýnu? Máme originální nápady na valentýnské dárky pro ženy, které přinesou více radosti než stará dobrá bonboniéra...

Jedna rada předem: Při dávání dárků se řiďte jazykem lásky. Co je pro obdarovanou ženu důležitější – společně strávený čas, nebo materiální dárek? Jakmile tuto informaci znáte, bude výběr dárku mnohem snazší.

Deset nápadů na originální valentýnské dárky pro ženy:

1. Darujte květiny trochu jinak

I když se jedná o Fairtrade řezané květiny, mají za sebou obvykle dlouhou cestu. Jakmile jsou darované, radost z nich trvá jen krátkou dobu. Jako udržitelnější valentýnský dárek pro ženy je mnohem lepší darovat rostlinu v květináči. Nejlépší je darovat oblíbenou rostlinu a koupit ji v místním malém květinářství. Zde můžete nalézt kěvětináče s dřevěnými srdíčky nebo jinými ozdobami. Alternativně můžete květináč ozdobit sami. Při pečlivé péči bude tento valentýnský dárek doprovázet obdarovanou mnoho let. Další alternativou k obvyklému květinovému dárku je poukázka na pomalé sbírání květin v bio květinovém poli.

2. Darujte zážitky

Dárkem nemusí být vždy hmatatelný předmět – zažitkem darujeme něco zcela speciálního, na co bude obdarovaná dlouho vzpomínat. Bez ohledu na to, zda jde o výlet vlakem nebo společnou návštěvu kina, čas strávený spolu je přece nejkrásnější. A pro ty, kteří preferují úplné uvolnění, doporučujeme poukázku na společný den v lázních.

3. Upečte valentýnské sušenky

Péct si valentýnské sušenky je mnohem osobnější než koupená krabička pralinek. Nemusíte však ve své kuchyni tvořit nic příliš extravagantního – jednoduché srdíčkové sušenky z křehkého těsta s růžovou polevou dokonale předají poselství lásky. Naplňte je do pěkné skleničky a ozdobte stužkou – a je hotovo, sladký valentýnský dárek je připravený.

4. Darujte (audio)knihy

Pro knihomoly má darování knih určitě romantický nádech. Vyberte kvalitní vydání (tvrdá vazba), pečlivě zabalte a napište do ní věnování. Může to být i trochu dražší kniha, kterou by si obdarovaná sama nikdy nekoupila. Skvělé jsou například knihy o umění a cestování. Alternativně můžete darovat poukázku na knihu do skvělého lokálního knihkupectví a pak se společně vydat za hledáním té pravé knihy. A pro všechny, kteří nemají rádi čtení, ale více se těší z poslechu, proč nevěnovat audioknihy?

5. Vytvořte DIY kalendář

Vztahy rozkvétají novými zážitky a změnou. Bohužel v každodenním shonu se romantika často vytrácí a romantické večery upadají v zapomnění. S DIY kalendářem se to nemůže stát – naplánujte a zapište každý měsíc jedno skvělé rande. Inspiraci najdete na internetu.

6. Udělejte snídani do postele

Jedna nepřekonatelná klasika – kdo by nechtěl mít snídani podávanou do postele? Vyzkoušejte například veganské palačinky. Pokud jste motivovaní ještě více, můžete večer připravit krásné tříchodové menu. Naše doporučení pro valentýnské menu: Jako předkrm můžete podávat červenou řepovou polévku, jako hlavní chod burger ve tvaru srdce s červeným zelím a jako dezert lahodné mochi z máku s malinami. Pokud se nechcete pouštět do nových receptů, jednoduše uvařte své oblíbené menu.

7. Vytvořte zamilovaný playlist

Pamatujete si ještě dobu, kdy jste sami skládali mix pásky se svými oblíbenými písněmi a darovali je svému miláčkovi? Co takhle opravdu skvělý playlist s všemi skladbami, které tvoří vaše společné zážitky? Samozřejmě se pak pouští v obývacím pokoji hudba, aby mohla začít taneční párty

8. Darujte masáž

Hýčkající partnerská masáž navodí romantickou atmosféru. Proč nedat dárkový poukaz a k němu ten správný udržitelný masážní olej?

Masážní olej

„bio šípková růže a bio rakytník” od alverde NATURKOSMETIK

Koupit nyní v online shopu

9. Darujte relaxaci

Dalším romantickým valentýnským dárkem je poukaz na pobyt v lázních. Stejně dobrý je však i relaxační večer doma ve vaně s několika okvětními lístky růží, čajovými svíčkami a smyslnou hudbou...

10. Splňte své ženě přání

Případně můžete splnit přání, které odpovídá zájmům obdarované: Kurz, ve kterém se naučíte vyrábět čokoládu, hrát na kytaru nebo pilates. Skvělým nápadem jsou však také doplňky pro oblíbenou zálibu, jako je vlna pro domácí pletení, trsátka a struny na kytaru nebo vybavení pro romantickou noční túru. Nejlepší je jednoduše se zeptat, o čem sní...

Ať už se rozhodnete pro jakékoli valentýnské překvapení, můžete dárek personalizovat krátkým dopisem nebo vlastnoručně vyrobeným přáním.

Pro další tipy na udržitelné balení dárků klikněte zde.