Active Beauty
Pomalý sex: Jak znovu objevit svého partnera
Text: Redaktion

Let’s get it on!

Pomalý sex: Jak znovu objevit svého partnera

Všechno rušivé je z ložnice vykázáno. Plná pozornost je věnována vám a vašemu partnerovi. Abyste si svůj čas ještě více užili, zpomalte.

Pomalý sex – Odklon od výkonu

Myšlenka výkonu nemá v posteli se Slow Sexem místo. V našem profesním životě se setkáváme s výzvami po celý den. Je třeba dosáhnout cílů, a co nejrychleji zpracovat seznamy úkolů. Během dne jsme tedy velmi zaměření na efektivitu. I po práci toho musíme co nejvíce a nejrychleji stihnout. Musíme vše zařídit, než zavřou obchody, nebo trénovat na další maraton, než se venku setmí. Pokud celý den závodíte s časem, je obvykle těžké večer přepnout do pomalejšího sexy režimu.

Tlak na výkon a netečnost

Muži jsou často pod velkým tlakem, aby se při sexu předvedli. Samozřejmě chtějí svou partnerku uspokojit a rozhodně ji přivést k orgasmu. Strach ze selhání a stres mohou vést k erektilní dysfunkci. Ženy se často stresují všemi svými pečovatelskými úkoly a cítí další tlak, aby měly náladu na erotiku, i když jsou momentálně ve stavu apatie. Proto přichází na řadu pomalý sex. Pomalý sex není zaměřený na konkrétní cíl, jako je vyvrcholení nebo dokonalé svádění. Jde o cítění a objevování druhého člověka bez jakéhokoli skrytého záměru.

Vystupte z rutiny s pomalým sexem

U dlouhodobých párů se do sexu časem vkrade rutina. Přesně znáte partnerovy erotogenní zóny, víte, co vede k požadovanému vzrušení, a vyvrcholení dosáhnete v krátkém čase. Sex má pak v sobě něco téměř funkcionálního, rutinu, která se dodržuje, než se vrátíme ke každodennímu shonu. Některé páry se snaží vyvolat větší vzrušení pomocí sexuálních hraček, her na hrdiny a podobně, když se v posteli nudí. Pomalý sex je tomu protipólem – nejde o to, abyste do postele vnášeli ještě více stimulace zvenčí, ale o soustředěnosti výhradně na svého partnera.

Vypněte a vytvořte si sexy náladu

Kolem se povalují dětské hračky, tchyně zase volá a na konferenčním stolku máte otevřený pracovní notebook. To není zrovna způsob, jak navodit romantickou náladu. Věnujte čas vytvoření vhodného prostředí a odstraňte ze svého zorného pole vše, co vás stresuje. Vypněte zdroje rušení, jako jsou chytré telefony a televizory. Vyhraďte si také mimořádně dlouhou dobu pro vás dva, abyste se mohli skutečně věnovat pomalému sexu. Další tip: Vyzkoušejte digitální detox ve svém vztahu častěji. Když je méně vnější stimulace, vede to k mnohem většímu množství společného mazlení. To je také důležitým faktorem při pomalém sexu, namísto phubbingu (přehlížení druhé osoby tím, že se člověk věnuje mobilnímu telefonu) jde o plné soustředění na druhou osobu a skutečnou přítomnost.

Bdělost a smyslové vnímání

Jednoduché srovnání: Máte hlad a rychle zhltnete nekvalitní jídlo z fast foodu. Ale jste opravdu plní? Možná. Ale stále jste se nestravovali udržitelně. Aby nás sex skutečně naplňoval, není rychlovka řešením. Pomalý sex se naopak zaměřuje na smyslové vnímání, podobně jako když si uděláte čas na dobré jídlo a vychutnáte si ho všemi smysly. Zážitek je pak mnohem uspokojivější a trvalejší.
Kromě vědomého soustředění se na každý jednotlivý fyzický dotek jde také o propojení s partnerem. Dobrým začátkem může být partnerská masáž smyslným masážním olejem. Přítomnost v daném okamžiku – to mimochodem funguje i při masturbaci, abyste znovu a znovu objevovali své vlastní tělo. Koneckonců, kdo říká, že pomalý sex nemůže probíhat také jako sólo sex?

Nejlepší poloha pro pomalý sex

Pokud nyní přemýšlíte, která poloha je pro pomalý sex nejlepší, na chvíli se zastavte. Reagujte na svého partnera, vnímejte, co je pro vás oba příjemné, a především se ujistěte, že dokážete v poloze vydržet dlouho a bez problémů. Obzvláště příjemný je přímý oční kontakt, aby se vytvořilo spojení, a to nejen na fyzické úrovni. Není to povinnost, domluvte se na společných hrách před spaním tak, jak vám to v danou chvíli vyhovuje. Nezapomeňte se hned poté nevracet do každodenního kolotoče, věnujte si čas na vědomé rozloučení a přechod do, doufejme, zpomaleného dne.