Active Beauty
Ty nejlepší triky proti přepadlému víčku

Ty nejlepší triky proti přepadlému víčku

Povislá víčka a unavené oči? Pokud je pohyblivá část očního víčka již téměř nebo zcela neviditelná, mluvíme o přepadlém víčku. To je často zapříčiněno geneticky a kvůli ztrátě kolagenu související s věkem bývá patrnější po 30. roce života. Negativní vliv však má také stres, nezdravý životní styl a příliš mnoho slunečního záření, které mohou stárnutí pokožky urychlit.

Ani přepadlá víčka však nejsou důvodem k zoufalství. Pomocí několika jednoduchých triků lze tomuto vrtochu přírody předcházet nebo ho docela rychle skrýt.

 

3 triky, jak se přepadlému víčku vyhnout

  1. Prevence je lepší než následná péče

Upřímně řečeno: To, že vrásky nebo také přepadlé víčko jednoduše zmizí při používání správného krému, zkrátka není pravda. Pomáhá však prevence, protože stejně jako u vrásek mohou zpevňující oční krémy pomáhat udržovat pružnost pokožky. Pokud tedy víte, na základě své genetické dispozice, že přepadlá víčka by se u vás mohla objevit, začněte co nejdříve používat vhodný oční krém.

  1. Triky pro líčení

Existuje pár malých triků, díky nimž se převislého víčka alespoň opticky zbavíte.

  • Správný tvar obočí dokáže zázraky: Čím vyšší a klenutější oblouk je, tím „otevřeněji“ a větším dojmem působí oči.
  • Korektor nepomáhá jen proti kruhům pod očima. Pokud ho aplikujete také pod nejvyšší bod klenby obočí a do vnějších koutků, vizuálně oči pozvednete.
  • Jako podklad volte vždy raději světlé a třpytivé oční stíny. Nezapomeňte zesvětlit také vnitřní koutek.
  • Následně naneste na převislou část oka tmavý stín, který oko zvětší a zároveň dodá pohledu větší hloubku.
  • Oční linku vždy kreslete jen velmi tenkou a na konci ji mírně protáhněte směrem nahoru, aby se oko opticky prodloužilo.
  • Celý look dovedou k dokonalosti výrazně nalíčené řasy. Aby se řasenka okamžitě nezačala na převislé víčko lepit, používejte raději voděodolné varianty.
  1. Masáže

Masáž obličeje, zejména pak lymfodrenáž, kterou provádí profesionál v kosmetickém studiu, pomůže snížit otoky, jelikož odstraňuje zadržovanou tekutinu z tkáně. Mnoho lidí také nedá dopustit na speciální masážní válečky na tvář. Také dbejte na správné nanášení očního krému: Ten postupně zapracovávejte ukazováčky od kořene nosu až k obočí. Do pleti ho vklepejte jemným bubnováním a mírným tlakem.

Tip: Na otoky skvěle funguje také černý čaj, a to díky obsaženým tříslovinám. Jednoduše namočte vatové tamponky do vychlazeného čaje a položte je na 10 minut na víčka.