Jak na masáž s Gua Sha?

Aplikace Gua Sha je jednoduchá, příjemná a účinná. Vše, co potřebujete, je kámen Gua Sha a obličejový olej, bohatý krém nebo sérum podle vašeho výběru, aby kámen mohl jemně klouzat po obličeji. Díky rovnoměrným pohybům se pečující přípravky rychle vstřebávají a působí obzvlášť intenzivně.

Masáž krok za krokem

  1. Před masáží důkladně očistětě obličej a kámen.
  2. Na pleť naneste olej nebo pečující přípravky.
  3. Masáž: Masáž provádějte vždy zevnitř ven. Tímto způsobem nejlépe odstraníte toxiny. Například jemně pohybujte kamenem Gua Sha od kořene nosu k linii vlasů. Krátkou stranou kamene lze účinně ošetřit oteklé oblasti pod očima. Napětí v oblasti čelistí lze uvolnit lehkým tlakem na boční kontury obličeje. Vždy vyvíjejte pouze takový tlak, který je vám v danou chvíli příjemný. Mírné zarudnutí není důvodem k obavám, ale normální známkou toho, že masáž působí a stimuluje krevní oběh.
  4. Masáž krku: V neposlední řadě je vhodné do masáže zahrnout i oblast krku. I zde dochází ke stimulaci krevního oběhu, což přispívá ke svěží pleti a hladké, pevné pokožce.
Upozornění: Při správném použití nemůže Gua Sha v podstatě uškodit. Dávejte však pozor, abyste za kůži netahali příliš silně. Opatrnost se doporučuje také v případě akné. Klouzání po zánětech může ublížit a také napomoci šíření dalších bakterií na obličeji. U ojedinělých a lehkých kožních skvrn to však není problém.

Jak často by se masáž Gua Sha měla provádět?

Odpověď je krátká a jednoduchá: Nejlépe každý den. A to po dobu pěti až deseti minut. Pokud se kámen uloží přes noc do lednice, poskytne ráno skutečný náboj svěžesti a dobrý start do nového dne. Večer vám procedura pomůže uvolnit se a vypnout. Bez ohledu na denní dobu je jisté, že, aby se předpokládané výsledky projevily, je třeba používat tuto metodu pravidelně.

Dokonalá pleť s kamenem Gua Sha: