Active Beauty
Skip-Care: Méně je i pro pokožku více

Skip-Care: Méně je i pro pokožku více

Méně obsažených látek, ale o to více těch přírodních: Kosmetický průmysl v posledních letech výrazně změnil své výrobky a stále více lidí věnuje pozornost jejich složení. Toto nové vědomí a směr trvalé udržitelnosti a přirozenosti podporujeme. Věříme totiž, že krása stejně vychází zevnitř.

Pozornost bychom však měli věnovat nejen menšímu množství ingrediencí, ale také je dobré přehodnotit svou pečující rutinu. „Skip-Care“ totiž znamená vědomé snižování počtu svých zkrášlujících a pečujících produktů. Pokožka z toho bude profitovat hned několikrát.

 

Proč zjednodušit svou každodenní péči

  1. Pečující rutinu minimalizovat, ochranný kabátek vybudovat

Líčení, čištění, peeling a veškerá péče zabere dost času, ale také dlouhodobě vyčerpává svrchní vrstvu pokožky. Mezi jednotlivými procesy potřebuje pokožka čas na zotavení. Proto bychom měli svou každodenní péči minimalizovat a jemný peeling použít raději jen jednou až dvakrát týdně. To umožní pokožce zachovat si svou přirozenou ochrannou vrstvu, která ji chrání před okolními vlivy a tím také předchází podráždění a předčasnému stárnutí.

 

 

  1. Méně obsažených látek = méně alergenů a podráždění

Parabeny, silikony, parfémy – a minimálně 20 dalších neznámých pojmů: Velká část kosmetických výrobků má nekonečný seznam přísad. Zejména citlivá nebo mírně podrážděná pokožka reaguje na tento nadbytek zarudnutím nebo alergiemi. Proto byste měli své produkty nejprve protřídit a poté věnovat pozornost jejich složení. Minimalistická kosmetika posiluje ochrannou vrstvu pokožky pouze pomocí několika přírodních složek. Obzvláště cenné jsou látky jako glycerin, ceramidy, vitamín B3 nebo kyselina hyaluronová.

 

  1. Přírodní složení se postará o detox pleti

Pokud odložíte nepotřebnou kosmetiku a zaměříte se na přírodní složení, nastartujete u pokožky detoxikační proces. Jedná se o stav, kterým prochází každá buňka v těle. Při takzvané autofagii se buňka rozkládá a využívá své vlastní složky. Přírodní antioxidanty v pečujících přípravcích mohou tento proces v buňkách stimulovat. Zda a jak dobře se to podaří, závisí ale také na naší stravě. Většinu antioxidantů obsahuje zelenina a ovoce.