Active Beauty
Přirozené prosvětlení vlasů

Přirozené prosvětlení vlasů

Blonďaté vlasy patří k naprosté klasice a díky aktuálním barevným nuancím působí přirozeněji než kdy předtím. Blonďatých odstínů existuje nepřeberné množství. Jenže který se ke komu hodí? V zásadě platí, že světlejším, chladnějším typům sluší světlejší tóny od platinových až k šampaňským. Odvážnější si mohou dovolit i populární šedé a popelavé odstíny.

Tmavší, teplejší typy zase rozkvetou díky zlatavým, medovým až měděným akcentům, které vlasy rozzáří. Dokonce i červené vlasy snesou dotek blonďaté. Jahodově-blonďaté prameny se stanou letním doplňkem, který rozzáří i poblednou pleť.

Barva a péče: Jak rozzářit blond prameny

Jakmile za okny vysvitne slunce, sníme o pláži, moři a osvěžujícím drinku. Ale pláž není až tak vzdálená, přinejmenším, co se týká účesů. Rozhodující je správná barva a technika. A také péče o zesvětlené vlasy.

2 letní trendové odstíny

Přírodní nude

„Nude“ se nazývá trendová barva, která se na Instagramu prezentuje jako barva roku. V čem spočívá její kouzlo? V přirozenosti zesvětlení. Blonďatá barva by neměla být o více než tři tóny světlejší než přirozený odstín vlasů. V ideálním případě se smíchá několik světlých odstínů, které dodají účesu zlatavý třpyt, zjemní pleť a rozzáří pokožku.

Sand hair blond

Sand hair blond nám tento rok dodá nádherné zářivé dovolenkové vlasy, i když ve skutečnosti se na pláž ani nedostaeneme. Pomocí cíleného prosvětlení některých pramenů různě světlými odstíny vznikne na světle hnědých vlasech zářivá barevná dimenze.

Technika: balayage nebo ombré

Při použití správné techniky nikdo ani nepostřehne, že jste sluníčku trošku pomohli. V posledních letech se při prosvětlování vlasů osvědčily především dvě techniky: balayage a ombré.

Precizní práce se štětcem u balayage

Při této technice se vlasy prosvětlují postupným nanášením barvy štětcem na jednotlivé prameny. Na některé více, na jiné méně a také v různých úrovních. Nikde tak nevznikne jednolitá barva a celý účes působí velmi přirozeně. S balayage vás navíc netrápí žádné odrosty. Tato technika je vhodná i pro tmavé vlasy.

Lehký švih s ombré

Klasické melírování celých pramenů patří do minulosti. Druhá moderní technika prosvětlování vlasů se nazývá ombré. Při ní zůstává u hlavy tmavší barva vlasů a zesvětlují se pouze konečky. Kontrast se dá variovat zcela podle chuti. Tmavší blonďaté odstíny se dají doplnit zářivě světlými konečky, hnědým vlasům zase sluší karamelové tóny v délkách pramenů. Celkový efekt je vždy rozhodně světlejší než přirozená barva vlasů. Ani v tomto případě neexistují problémy s odrosty, protože v účesu nedochází k žádným ostrým barevným přechodům.