Active Beauty
Jak správně barvit zrzavé vlasy
Text: Eva Pohn

Takhle se vám to podaří

Jak správně barvit zrzavé vlasy

Téměř každého občas přepadne touha vyzkoušet nový účes nebo barvu na vlasy. Barvení zrzavých vlasů je obtížnější, jelikož červený pigment v nich tvrdošíjně drží.

Proč je barvení zrzavých vlasů obtížné?

Zrzaví lidé jsou skutečnou raritou. Přirozeně zrzavé vlasy má na celém světě totiž pouze jedno až dvě procenta populace. Jejich barvení představuje skutečnou výzvu. Červené pigmenty jsou totiž velmi odolné, jelikož jsou mnohem menší než například hnědé, proto na vlasech obzvláště dobře drží. Pokud si tedy chcete své přirozeně zrzavé vlasy obarvit, budete potřebovat velkou trpělivost, abyste se červeného odstínu zcela zbavili.

Malé upozornění: Je docela možné, že červenou barvu se vám hned napoprvé nepodaří zcela zakrýt tak, jak byste si přáli. Ale nezoufejte, protože i zrzavé vlasy se dají obarvit!

Na co si dát při barvení zrzavých vlasů pozor?


Barvení na hnědo

Zrzavé vlasy se nejsnáze barví tmavými odstíny. Pokud zvolíte hnědou barvu, vyberte si alespoň o jeden odstín tmavší, než je ten původní. Stále tu však zůstává riziko, že červený tón vašich vlasů bude stále prosvítat. Může to být i tím, že ve vybrané hnědé barvě se také nacházejí červené pigmenty, které mají vlasům dodat zářivou nuanci. Pokud se tomu chcete vyhnout, sáhněte rovnou po popelavé barvě na vlasy. Zelené a modré pigmenty působí ve vlasech chladně a zabraňují červenému nádechu.

Barvení na černo

Jste připravení kompletně změnit svůj styl? Pak sáhněte po černé barvě. S tou jde barvení zrzavé hřívy nejsnáze. Černé pigmenty se rovnoměrně rozprostřou a umožňují vysokou míru zakrytí bez červeného nádechu. Tento krok ale pečlivě zvažte, jelikož černé pigmenty se velmi obtížně zesvětlují, aniž by došlo k odbarvení přirozeného odstínu vlasů a jejich zatížení.


Barvení na blond

Tato varianta je ze všech nejobtížnější. Oranžový nádech je přitom téměř nevyhnutelný. Takže pokud toužíte vyměnit zrzavý účes za blonďatý, svěřte se raději do rukou profesionála. Jen tak zabráníte odbarvení vlasů a jejich přílišnému poškození.
Tip, který můžete uplatnit už doma: Před barvením o vlasy intenzivně pečujte a posilujte je, například pomocí vlasového oleje nebo masky.