Active Beauty
Keratinové narovnání vlasů: 6 argumentů pro

Hladké a hedvábné

Keratinové narovnání vlasů: 6 argumentů pro

S keratinovým narovnání jsou Bad Hair Days s neposlušnými vlasy nebo nepoddajnými kudrnami minulostí. Co takový treatment přináší.
Některé (kudrnaté) vlasy způsobují problémy. Po umytí jsou nepoddajné, nedají se zkrotit a často se zdá, že ani po dlouhém stylingu nevypadají vlasy upraveně. Řešení přitom lze nalézt v jediném ošetření. Při keratinové kúře jsou vlasy posíleny keratinem, což dělá vlasy nejen hladší, ale také lesklejší a lépe se upravují.

Takto funguje keratinové narovnání vlasů: Nejprve vlasy důkladně umyjte a vysušte. Poté na vlasy rovnoměrně naneste keratinový přípravek a asi po 20 minutách je znovu vysušte. Nyní přichází na řadu žehlička na vlasy. Vlasy se narovnávají při teplotě 210 až 230 stupňů. Přípravek tak pronikne do pokožky a vyplní ji keratinem. Důležité: Vlasy pak potřebují dva až tři dny odpočinku a neměly by se mýt ani pevně zaplétat.
 

6 dobrých důvodů pro keratinové narovnání

 

1. Narovnání keratinem vydrží několik týdnů

Jak dlouho se můžete těšit z efektu keratinového narovnání, závisí na struktuře vlasů. U velmi kudrnatých vlasů může efekt vydržet jen dva měsíce, u méně silných kadeří až měsíce čtyři. Jedno je však jisté pro všechny typy vlasů: Díky inovativní kúře, při níž se do vlasů přidává keratin, jsou vlasy hedvábně krásné a lesklé po dobu několika týdnů.
 

2. Rychlý styling šetří čas

Narovnání pomocí keratinu za necelé dvě hodiny zajistí, že ranní styling bude rychlovka. Pokud jsou vaše vlasy velmi krepaté, budete možná muset znovu použít žehličku na vlasy, ale čas potřebný k úpravě vlasů se rozhodně zkrátí na minimum. Ideální pro ty, kteří ráno spěchají. Keratinová kúra je prospěšná téměř pro všechny typy vlasů. Nedoporučuje se pouze u velmi jemných vlasů, protože narovnání zmenšuje objem a jemné vlasy jsou tak ještě méně vzdušnější.

3. Opticky delší vlasy

Všechny ženy s vlnitými nebo kudrnatými vlasy to znají: Mokré vlasy vypadají vždy mnohem delší. Jistě, protože jsou rovnější. Tento efekt se samozřejmě projevuje i při narovnání keratinem. Po ošetření vypadají vlasy o několik centimetrů delší.
 

4. Více lesku díky narovnání keratinem

Keratin je bílkovina, která je základní složkou vlasů. Jedná se tedy o přirozenou látku, která na jedné straně vlasy skvěle posiluje a uhlazuje a na druhé straně také zajišťuje, že se vlasy díky hladší struktuře mnohem krásněji lesknou. Pro udržení efektu po co nejdelší dobu doporučují odborníci používat dodatečnou péči o vlasy s keratinem. I když je keratinová kúra velmi šetrná, stále se jedná o tvarovací kúru, a tedy i o určitou zátěž pro vlasy. Vhodná péče to opět vyrovnává.
 

5. Šetrnější než žehlička na vlasy

Každodenní styling pomocí žehličky na vlasy může být pro strukturu vlasů značně zatěžující. Díky narovnání keratinem se nutnost žehlení (téměř) eliminuje a vlasy zůstávají déle hebké a zdravé – až ke konečkům.
 

6. Goodbye, krepatění!

Jedním z nejlepších argumentů pro ošetření keratinem je skvělý účinek proti krepatění. Jemné chloupky, které tvrdošíjně vyčnívají, jsou díky keratinové kúře dokonale uhlazeny. A lesklý a elegantní vzhled bez větší námahy je zajištěn