Active Beauty
Proč kombinujeme retinol s vitamínem C
Text: Theresa Haidinger Margit Hiebl

Skin cycling

Proč kombinujeme retinol s vitamínem C

Od nynějška budeme vždy používat retinol a vitamín C společně. Pokud tyto dvě vysoce účinné složky totiž správně zkombinujete, zajistí vám zářivě zdravou pleť.

Skin cycling s retinolem a vitamínem C

Skin cycling s retinolem a vitamínem C je v současné době trendem v péči o pleť. Proč tomu tak je? Nový trend kombinuje intenzivní a potenciálně dráždivé účinné látky. Účinné látky se střídají a nikdy se neaplikují na pokožku současně. Tímto způsobem je pokožka zásobená všemi pečujícími látkami, ale zároveň má mezi jednotlivými aplikacemi čas na regeneraci. Výsledkem je hladká a plná pleť.

Funguje to takto:
Ráno:
Kombinujte vitamín C s opalovacím krémem.
Večer: Aplikujte retinol, v případě potřeby doplňte kyselinu hyaluronovou.

Retinol a vitamín C: Co umí hvězdy péče o pleť

Klasický retinol proti stárnutí

Retinol (vitamín A) je považovaný za moderní složku pro pevnou a rovnoměrnou pleť. Stimuluje syntézu kolagenu a obnovu buněk v pokožce a také redukuje pigmentové skvrny. Protože účinná látka často způsobuje vysušení, lze ji optimálně kombinovat s hydratační kyselinou hyaluronovou.

Redukuje vrásky

„Beauty Expert pleťový noční krém s retinolem“ od Balea

Koupit nyní na dm online shopu

Vitamín C pro krásný zářivý vzhled

Vitamín C údajně podporuje ochranu buněk, dodává pleti více lesku a pomáhá proti hyperpigmentaci. Proto dermatologové doporučují kombinovat tento multitalent s každodenní ochranou před sluncem.

Zmírňuje tmavé skvrny

„pleťové sérum Vitamín C“ od Balea

Koupit nyní na dm online shopu

Kombinace retinolu a vitamínu C: Na co si dát pozor

Retinol používejte pouze večer. Druhý den vždy použijte ochranu proti UVA a UVB paprskům, protože pokožka je na světlo citlivější. Při ranní aplikaci séra nebo denní péče s vitamínem C nezapomeňte na další opalovací krém. Pokud používáte retinol poprvé, buďte opatrní. Pokožka by si měla na složku nejprve pomalu zvykat. Pokud se přesto objeví zarudnutí, lupy nebo zánět, lze jako alternativu použít fytoretinoly nebo bakuchiol. Ty mají podobný účinek, ale kůže je lépe snáší.