Active Beauty
Permanentní make-up: Co umí a jak dlouho vydrží?

Permanentní make-up: Co umí a jak dlouho vydrží?

Každý, kdo chce být dlouhodobě krásný, může jít pod jehlu. Ale také nemusí, jelikož permanentní make-up nyní funguje i jinak. Jaké alternativy existují?

Ráno vstát, vyčistit pleť a rovnou vypadat jako čerstvě nalíčená? Přesně to umožňuje permanentní make-up. Kromě každodenní úspory času navíc vydrží i v extrémních situacích tam, kde má. Ať už v sauně, bazénu nebo při pocení během sportu.

Ale pokud jde o permanentní make-up, spoustě lidí se před očima vybaví také přespříliš výrazné obočí nebo tmavé linky kolem rtů. To je naštěstí minulost. Dnešní kosmetická tetovaní jsou k pokožce jemnější a nakonec také vypadají nenápadně. Tak, že profesionálně provedený permanentní make-up lze od toho nalíčeného jen těžko rozeznat.

Metody & zajímavá fakta o permanentním make-upu

Výdrž:

Pojďme si hned na začátek vyjasnit jeden mýtus: Ani permanentní make-up nevydrží věčně. Přesto byste si měli kosmetické tetování rozmyslet a pečlivě vybrat, kdo vám ho provede, jelikož s výsledkem budete muset žít dva až pět let. Minerální nebo syntetické barevné pigmenty se vpichují pouze do epidermis, která se po několika letech obnovuje. Jak rychle, to závisí na typu pokožky, životním stylu (ochrana před UV zářením) i konkrétní partii. Permanentní make-up nejrychleji mizí na obočí, jelikož T-zóna produkuje velké množství mazu. Životnost může ovlivnit také opalování bez sluneční ochrany.

Obočí:

Tlusté, nepřirozené oblouky patří minulosti. Moderní metody využívají k tetování spoustu malých jehliček, případně čepelí. Takzvaný microblading vyčaruje skutečně přirozeně vypadající obočí. Jelikož inkoust se pod kůži nanáší ručně, nejedná se u této metody doslova o klasický permanentní make-up. Kdo chce, může si své obočí ale i dnes nechat upravit motorickým tetovacím strojkem. S tím se dají pomocí stínování simulovat jemné chloupky a vyplnit mezery v obočí.

Alternativa: Dočasné vyrovnání barevných rozdílů a zvýraznění obočí vám zajistí také obarvení stávajících chloupků. Lehce se probarví i pokožka, což navíc zdůrazní oči. Obarvené obočí vydrží déle, když ho nebudete příliš třít. A také nezapomeňte na důkladnou hydrataci.

Oční linky:

Toužíte každý den vypadat jako Audrey Hepburn? Permanentní oční linky vám s tím pomůžou. V dnešní době se však častěji využívá nenápadnější alternativa: zhuštění řas. Stínování s permanentním make-upem při něm probíhá mezi řasami, ne nad nimi.

Alternativa: Namísto permanentních očních linek se o optické prodloužení postará také lifting řas. Při něm se řasy ošetřují různými krémy a chemickým procesem se natáčí směrem nahoru. Výsledek pak vydrží zhruba dva měsíce. Další možností je prodloužení nebo zhuštění řas. Umělé řasy aplikované mezi ty přírodní dodají větší objem.

Rty:

Výrazně orámované rty? Ne, děkujeme. Při takzvané proceduře lip blushing se prostínuje a zvýrazní barva celých rtů, nejen kontury, v závislosti na požadované intenzitě.