Active Beauty
Jak pečovat o tetování

Jak pečovat o tetování

Tetování už dávno nepatří jen za mříže. Stalo se způsobem vyjádření životního postoje, názorů i formou uchování vzpomínek. Starejte se o své tetování po vytvoření velmi šetrně, vyhnete se tak restaurátorským opravám.

Příprava

Správná péče by pro vás měla být důležitým tématem již před samotným tetováním. Jednu až dvě hodiny před návštěvou salonu se teple osprchujte a důkladně vyčistěte místo, na nějž chcete tetování umístit, odstraníte tím odumřelé šupinky kůže. Pokožku po umytí nenatírejte krémem. Holení dané partie by měl převzít tetující už přímo na místě. Pokud jste se zranili anebo spálili na sluníčku, přeobjednejte se raději na jiný termín.

První pomoc

Nejdůležitější opatření ihned po tetování obstarají v salonu. Přece jen je tetování otevřená rána, která si vyžaduje profesionální ošetření. Nejčastěji by mělo být tetované místo zabalené do folie, kterou byste měli na místě nechat přes celou noc. Potom můžete pokožku opatrně umýt mýdlem s pH neutrálním a vlažnou vodou. V tuto chvíli zapomeňte na parfemované sprchové gely a hrubé mycí houby nebo žínky. Dané místo usušte čistým ručníkem, ale nedřete. Chvilku počkejte, než začnete nanášet hojivou mast.

Tento proces byste měli opakovat alespoň dvakrát až třikrát týdně po dobu několika dní. Počítejte s tím, že pár dní se také nepodíváte do bazénu, na sluníčko a také si nepoležíte ve vaně. Stejně tak by měl počkat sport, protože vylučovaný pot by mohl působit na hojení. A v žádném případě tetování neškrábejte! I když se vám vytvoří svědivé stroupky, počkejte, až samy odpadnou.

Udržovací péče

Když se všechny strupy sloupnou a tetování se zahojí, můžete pokožku hydratovat klasickým tělovým mlékem. Pokud hydratujete svou pokožku pravidelně a na sluníčko nevycházíte, aniž byste ošetřili pokožku sluneční ochrannou, vydrží vám tetování hezky čerstvé delší dobu. Naopak bez pravidelné a dostatečné péče vám tetování vybledne rychleji. A když si v létě raději odpočinete někde ve stínu, namísto povalování se na přímém slunci, ochráníte nejen své tělo, ale i zbylou pokožku.