Active Beauty
Microblading: Co byste měli vědět předem
Text: Linda Freutel

Trend dokonalého obočí

Microblading: Co byste měli vědět předem

Ráno se probudíte s dokonalým obočím, a to každý den. Zní to příliš krásně? S microbladingem se vám tento sen splní. Předtím však musíte vědět několik věcí.

Hvězdy naší tváře? Samozřejmě obočí. Trháme, tvarujeme, barvíme a věčně hledáme ty správné nástroje. Ale celá věc je také mnohem jednodušší – s microbladingem. Pokud se vám vybavily tlusté linky permanentního make-upu z 90. let, měli byste tuto myšlenku okamžitě zahnat. Protože microblading s tím nemá nic společného. Tato technika prošla obrovským vývojem a nyní umožňuje vytvořit přirozený, ale dokonalý vzhled – pokud dodržíte několik bodů.

Co je microblading?

Microblading pochází z Asie a je moderní verzí permanentního make-upu. Rozdíl je v tom, že se neprovádí pomocí pigmentačního stroje, ale ručně. Nezaměňujte jej s microshadingem, ten se rovněž provádí pomocí strojku a je víceméně dalším vývojem permanentního make-upu, při kterém se barevné pigmenty vpichují pod kůži.

Microblading používá zcela jiné zařízení, tzv. čepel. Vypadá jako skalpel a umožňuje dosáhnout velmi přirozeného výsledku. Čepelí se do kůže vyřezávají jemné zářezy ve tvaru chloupků obočí, které se následně vyplní barevnými pigmenty. Nakreslené chloupky jsou tak jemné, že je lze jen stěží rozeznat od skutečných chloupků. Výsledek je naprosto přirozený a krásný.

Pro koho je microblading vhodný?

Chcete se ráno probudit s dokonalým obočím? Obejít se bez věčného obkreslování a pudrování? Pak je microblading určen právě pro vás. Ošetření je ideální také pro lidi, kteří trpí vypadáváním vlasů nebo o ně přicházejí v důsledku nemoci.

Pokud však chcete velmi světlý výsledek, microblading pro vás není vhodný. Těhotné a kojící by měly s procedurou rovněž vyčkat.

Microblading: Co byste měli vědět předem

Studio

S výběrem studia nespěchejte. Dbejte na profesionalitu a nezapomeňte si prohlédnout reference. Poptejte se známých, zda nemají s microbladingem už nějaké zkušenosti. Profesionální studio vám vždy nabídne první konzultační schůzku, na které vám zodpoví všechny vaše otázky.


Perfektní vyměření

Nebojte se, že by návrhy probíhaly jen tak bez vašeho přičinění. Před aplikací čepele si odborník váš obličej přesně změří a vybere pro vás ideální tvar a barvu obočí. Nakreslený návrh si samozřejmě můžete předem prohlédnout a provést v něm libovolné změny.


Cena

Levné nabídky mají vždy nějaký háček. Proto raději sáhněte po kvalitě – je to přece něco, co každý při pohledu na vás okamžitě uvidí. Musíte počítat s několika tisíci, ale mnoho žen si je jistých, že za trvale krásné obočí to rozhodně stojí.


Roční období

Mnozí odborníci ošetření v létě nedoporučují, jiní tvrdí, že microblading je v létě bezpečný. Skutečnost je taková, že bez ohledu na to, zda je léto nebo zima, se po ošetření nedoporučuje rozsáhlé opalování a koupání nebo dovolená na jihu. Nejlepší je požádat o radu studio, kterému důvěřujete.


Bolest

Míra bolesti se u každého člověka liší. Mnoho žen se však shoduje, že microblading trochu bolí. Bolest je srovnatelná s tetováním. Po dvouhodinovém ošetření jste rozhodně rádi, že máte ošetření za sebou.


Před a po změně

Nepanikařte. První pohled do zrcadla může být trochu šokující, protože nové obočí se zpočátku zdá být silnější a tmavší, než jste požadovali. Nebojte se, během týdne po ošetření se ztratí přibližně 40 % barvy a 15 % šířky. Zarudnutí a otok se také zahojí. Nejpozději po 28 dnech si své nové obočí zamilujete.

Více než jedno ošetření

Řekneme vám to narovinu, pro dokonalé obočí je nutná druhá schůzka, na které obočí dokončíte. Je to proto, že celých 40–60 % barevných pigmentů po prvním ošetření vybledne. Druhá schůzka se obvykle koná po čtyřech až šesti týdnech. Někdy je pro dosažení dokonalého výsledku nutné i třetí ošetření.


Následná péče

Pro dlouhotrvající krásný výsledek se prvních osm až deset dní po microbladingu zdržte kontaktu s vodou, soláriem, saunou, opalováním, chlorovanou vodou, sportem nebo silným pocením a líčením. Pokud se kůže během hojení začne loupat, neškrábejte ji ani nestrhávejte.


Trvání

Microblading obočí by měl vydržet nejméně devět měsíců po druhé návštěvě a u mnohých dokonce až dva roky. Bohužel nikdo nedokáže přesně předpovědět, jak dlouho bude výsledek skutečně trvat, protože se to u jednotlivých typů liší. Například mastná pleť rychleji vstřebává barvu a rozhodující je také individuální metabolismus a životní styl.