Active Beauty
Permanentní make-up rtů

Plnější rty

Permanentní make-up rtů

Chcete plnější rty, které nepotřebují make-up? Permanentní make-up rtů může být také řešením pro popraskané koutky úst, jizvy po oparech nebo asymetrické rty. Vše o postupu ošetření, technikách a dalších informacích se dozvíte níže.

Permanentní make-up rtů: Pro koho je vhodný?

Permanentní make-up rtů dokáže vykouzlit mírně plnější rty, zvýraznit kontury rtů (způsobené jizvami po akné nebo herpesu), vyrovnat asymetrický tvar rtů nebo jim opět dodat více barvy. Pro každé přání existuje vhodná technika. Náklady se pohybují v závislosti na typu ošetření a studiu, můžete počítat s částkou od 5 000 do 18 000 Kč.

Existují tyto techniky:

  • Obrys rtů: Zakreslí se pouze linie rtů. Výsledek je jako permanentní rtěnka.
  • Polostínování: Obkreslí se rty a barva se stínuje i směrem dovnitř rtů. Tím se vytvoří přirozený přechod mezi permanentním make-upem a přirozenou barvou rtů.
  • Plný stín: Zde jsou namalované celé rty. Nejoblíbenější formou této techniky je tzv. červenání rtů, které má vypadat obzvlášť přirozeně.

Permanentní make-up rtů

Během konzultace v kosmetickém studiu se nejprve vyjasní, které ošetření nejlépe vyhovuje vašim přáním a rtům. Poté se vybere individuálně sladěný odstín a načrtne se plánovaný tvar linie rtů. Před ošetřením se odstraní make-up, pleť se vydezinfikuje a nanese se znecitlivující krém. Jakmile jsou rty znecitlivěné, kosmetička začne jehlou zapracovávat permanentní make-up do pokožky rtů – podobně jako při tetování. Během procesu si můžete několikrát prohlédnout průběžný výsledek a vyjádřit své přání. Bezprostředně po ošetření jsou barvy nejsilnější. Po třech až pěti dnech vyblednou do požadovaného výsledku.

Jak bolestivý je permanentní make-up rtů?

Navzdory anestetikům se během ošetření může objevit bolest v závislosti na tom, jak ji pociťujete – na technice ošetření můžete cítit pouze malé píchnutí, ale někteří lidé pociťují bolest větší.Po ošetření se může objevit otok a zarudnutí, které však do týdne zmizí.

Jak dlouho vydrží permanentní make-up rtů?

Pigmenty zpravidla vyblednou po 1,5 až 2 letech. Pokud je však metabolismus velmi aktivní, může dojít k degradaci barvy i dříve.

Toto je správná péče pro permanentní make-up rtů:

  • Rtěnka a pečující přípravky jsou během hojení tabu.
  • Během prvního týdne nejezte kořeněná nebo velmi mastná jídla – mohla by podráždit rty.
  • Při čištění obličeje používejte pouze jemné přípravky bez oleje.
  • Vyhýbejte se pocení a slunečnímu záření.