Menu

Červené rtěnky: Bobulové odstíny sluší všem

Malinová, třešňová nebo raději borůvková? Víme, jaký odstín se k vám hodí

Home » Krása » Červené rtěnky: Bobulové odstíny sluší všem - 07.2020

Po nutném zakrývání si chtějí rty nyní užít co nejvíce lesku a záře, ideálně v ovocně červených a bobulových odstínech. Letošní letní look se inspiroval v ovocném sadu plném jahod, třešní, ostružin a švestek. Barvy by měly zářit natolik, aby je nikdo nepřehlédl ani venku na ulici.

Červená rtěnka: Najděte tu pravou

Od třešňové k jahodové: Škála červených rtěnek se zdá být nekonečná. Výběr padnoucího odstínu není vždy právě jednoduchý. Jako nejspolehlivější indikátor, která barva rtěnky vám bude slušet, slouží tón pleti.

Zjistěte tón své pleti

Předně je zapotřebí znát tón své pleti, bez něj padnoucí rtěnku nevyberete. Pokud mají prosvítající žíly na vašem zápěstí namodralou barvu, patříte ke studenému typu. Zelená barva naopak značí teplý typ. Pomůže také test se šperky. Komu sluší zlaté šperky, přísluší k teplému typu, zatímco studený typ si rozumí spíše se stříbrnými doplňky. Pokud vám sluší obě barvy, máte štěstí a můžete si dovolit všechny červené a bobulové rtěnky.

  • Teplé typy si nejlépe rozumí s teplými barvami, které obsahují žluté a oranžové tóny, sluší jim například jahodová nebo rybízová rtěnka.
  • Naopak chladné typy by měly sáhnout po červené s hnědými nuancemi, jako je například třešňová, švestková nebo borůvkově růžová.

Kromě tónu pokožky musíme přihlédnout také k barvě vlasů. Příliš světlá pleť s tmavými vlasy si rozumí s ostružinovou nebo švestkovou rtěnkou. Blonďaté vlasy zase spíše s červenou s podílem růžové, tedy například s borůvkovou. Čím teplejší je odstín pleti, tím teplejší, více hnědá nebo oranžová, může být také samotná rtěnka.

Tyto červené tóny zdokonalí váš letní make-up

  1. Jahodová

Jahodově červená je světlá, zářivá barva, která si skvěle rozumí s opálenou pletí. Vyžaduje vláčné, hladké rty. Pokud jsou příliš hrubé, barva se nenanese rovnoměrně a rychle se začne drolit. Jemný peeling vám pomůže odstranit všechnu suchou kůži. Případně ji můžete obrousit měkkým kartáčkem na zuby. Před líčením do rtů vmasírujte balzám, který rty zvláční, hydratuje a chrání před sluncem.

  1. Rybízová

O zvláštní akcent se postará tvářenka ve stejném odstínu, jaký má rtěnka. Pokud nemáte po ruce vhodnou tvářenku, jednoduše použijte rtěnku. Trochu barvy naneste na hřbet ruky, smíchejte s kapkou pleťového krému a směs vklepejte na požadované partie. Díky tomuto looku tón v tónu budete neodolatelnou královnou.

  1. Švestková

Tmavá rtěnka ještě zúží již tak dost tenké rty. Pomoci vám může konturovací tužka ve stejném odstínu, kterou zvýrazníte vnější linie rtů. Objem, jenž tmavý odstín pohltí, tužka rtům opět vrátí. Pečlivě zvýrazněte zejména střed horního rtu. Nakonec rty přetřete průhledným leskem, který je napumpuje další dávkou objemu.

  1. Malinově růžová

Malinová barva je směsí červené a růžové a působí velice veselým a svěžím dojmem. Tip: V matném provedení vypadá tato nuance ještě vznešeněji. Po nanesení proto rtěnku jednoduše přepudrujte trochou transparentního pudru.

  1. Ostružinová a borůvkově růžová

Zejména při použití intenzivních barev bychom měli rty nejprve vyživit podkladovou bází. Ta vyplní případné vrásky a vyhladí je, protože tmavé odstíny neodpouští žádné nedokonalosti. Zbylé líčení zůstane téměř neznatelné. Pleť připravte opět bází nebo BB krémem a červené skvrnky a kruhy pod očima zakryjte korektorem. Zářivé rty můžete doplnit dotekem rozjasňovače na lícních kostech a pod obočím. Obočí jemně obtáhněte a vymalujte hnědou tužkou v co nejpřirozenějším odstínu. Kdo chce zvýraznit oči řasenkou, měl by i v tomto případě zůstat v decentních tónech. Světlé typy použijí hnědou řasenku.

  1. Třešňová

Třešňová patří k výrazným barvám s odstíny od světlých až k tmavým. Konkrétní variantu volte podle svého typu. Rty i v tomto případě nejprve obtáhněte konturovací tužkou. Poté naneste rtěnku pomocí štětečku. Pro přirozenější efekt a celkově jemnější výraz můžete rtěnku do rtů vklepat prsty, v tom případě nepoužívejte konturovací tužku. Přebytečnou barvu po stranách odstraňte vatovým tamponkem. Vyhnete se tím rtěnce obtisknuté na zubech.

Nahoru
OKDalší informace