Active Beauty
Konečně jsme ji našli – dokonalou rtěnku!

Konečně jsme ji našli – dokonalou rtěnku!

Červená, nebo růžová? Matná, nebo lesklá? Tekutá, nebo tuhá? Zdá se, jako by svět rtěnek neznal hranic. Každá žena má určité preference, ale která z těch všech druhů se hodí ke komu? Následující rady by vám měly pomoci konečně najít tu pravou.

Základem každého dobrého vztahu je péče. Pak bude vše fungovat i při polibcích. Svým rtům pravidelně dopřávejte peeling a vyživující balzám. Pro co nejlepší konečný výsledek po nanesení rtěnky by totiž rty měly být co možná nejhladší, bez rýh a vrásek. Vždy začněte peelingem. Ten si můžete pořídit již hotový, anebo si vyrobit svůj vlastní. Pokud nemáte ani jednu z variant po ruce, pomůže vám zubní kartáček. Každopádně nikdy rty nedřete příliš hrubě. Po peelingu rty hydratujte balzámem. Před nanášením rtěnky počkejte, až se balzám dostatečně vstřebá. Protože čím mastnější rty jsou, tím více kloužou a rtěnka by na nich dostatečně nedržela. Klidně můžete rty před líčením jemně obtisknout do papírového ubrousku.

Po této základní péči přichází ke slovu podkladová báze. Ta nejenže vyhladí povrch rtů, aby rtěnka lépe a déle vydržela, ale také může ještě více rozzářit její barvu. A nakonec konturovací tužka, která zamezí případnému rozmazání rtěnky mimo rty.

 

 

 

 

Správná technika líčení pro 

Úzké rty:

Dobrou zprávou je, že pokud toužíte po velkých, plných rtech, můžete si je namalovat. Budete k tomu potřebovat světlou rtěnku, o jeden tón tmavší tužku na rty, a lesk. Rty orámujte tužkou, kopírujte přitom vnější linii, abyste co nejlépe využili celou plochu rtů, aniž by působily nepřirozeně. Poté naneste pomocí štětečku světlou rtěnku a jemně ji rozetřete, aby se spojila s tužkou. Může být však vidět decentní přechod od světlého odstínu k tmavšímu.

Na úzké rty volte vždy rosé nebo broskvové tóny, protože tmavá barva by je ještě víc zúžila. Pokud se nechcete vzdát červené, sáhněte po tužce v křiklavě třešňovém odstínu a o něco tmavší rtěnce. Nakonec vklepejte doprostřed rtů trochu lesku, který je opticky ještě zvětší. Přísady jako kyselina hyaluronová rty vyplní, zatímco mentol nebo chilli způsobí jemné brnění rtů, čímž jim také dodají plnost.

Úzký horní ret:

Pokud chcete vyrovnat velikost rtů, stačí ten horní obtáhnout tužkou podél vnější linie, zatímco u spodního povedete konturu po vnitřní hraně. Nakonec naneste lesk pouze doprostřed horního rtu. Většího objemu také dosáhnete nanesením rozjasňovače nad střed horního rtu.

Úzký spodní ret:

Zde platí ten samý trik jako u úzkého horního rtu, jen naopak. Další způsob, jak opticky vyrovnat velikost obou rtů: Na horní ret naneste dvě vrstvy rtěnky, čímž bude působit tmavší, a tudíž také užší, takže se přiblíží ke spodnímu rtu.

Plné rty:

Ačkoliv po tomto touží asi jen málokdo, dají se i plné rty zúžit. Nejlépe se to podaří
pomocí matné rtěnky v tmavém, bobulovém odstínu.

Vrásčité rty:

Když se barva vždy tvrdohlavě usadí především ve vráskách na rtech, nepotěší nás ani ta sebekrásnější rtěnka. Kromě pravidelné péče v podobě peelingu pomůže také podkladová báze, která povrch rtů vyrovná. V tomto případě je také nesmírně důležité nanášet rtěnku vždy pomocí štětečku.

A jak najít správný odstín?

Nejprve musíte správně určit podtón své pleti. Ten nejlépe poznáte na denním světle, pohledem na zápěstí. Pokud jsou vaše žíly spíše modré, pak je podtón vaší pleti studený. Zelená barva žil zase ukazuje na teplý podtón. Ženám se studeným typem pleti sluší svěží, namodralé barvy, například odstíny fialové. Ženy s teplým podtónem by měly sáhnout po teplých, nažloutlých nuancích, jako je oranžová nebo broskvová.