Active Beauty
ACTIVE BEAUTY měsíce: Hana Adamíková

ACTIVE BEAUTY měsíce: Hana Adamíková

Hana Adamíková je koučka, mentorka, lektorka a životní průvodkyně. Zabývá se především návratem k ženskosti, zdravou sebedůvěrou, vytvářením harmonických vztahů a prací s emocemi v náročných životních situacích.

Vaším mottem je, že probouzíte v ženách ženskost. Proč myslíte, že ji v sobě potlačily?
Mé motto vzniklo jako reakce na zadání klientek. Když přišla první s prosbou, abych v ní probudila ženskost, připadalo mi to zajímavé. Ve chvíli, kdy to byla druhá, třetí, čtvrtá, mi to připadalo jako znamení. Ženy, s nimiž jsem pracovala, v sobě ženskost nepotlačily, avšak ztratily ji. Hlavně kvůli nárokům, které na ně jsou kladeny. Musí obstát v práci, mnohé se starají o domácnost, děti, rodiny. Nemají čas na sebe, jsou přetížené a unavené. Kvůli všem těmto nárokům jsou strhané a nemají radost ze života. Někde v hloubi duše ví, že ženství a ženskost je o něčem jiném, jen se k němu nedokáží v každodenním shonu vrátit.

Ve své knize „Staňte se magnetem na skutečné muže“ radíte ženám, jak najít spřízněnou duši. Co jim v hledání brání?
Prostřednictvím příběhu, tematického rozdělení do jednotlivých kapitol, praktických cvičení a klientských případů se snažím ženám ukázat, kde mohou dělat chybu, nebo najít vysvětlení, proč se jim v partnerské oblasti nedaří. Problémem je nevhodný výběr partnera nebo dokola se opakující modely, jež vedou ke zlomenému srdci, a trvalý vztah je stále v nedohlednu.

S čím v rámci svého koučinku nejčastěji pomáháte mužům?
Muži nejčastěji chodí ve chvíli, kdy potřebují znát ženský pohled na věc. Například je něco trápí s partnerkou a rádi by věděli, jak to máme my ženy. Za  jejich konkrétní partnerky pochopitelně mluvit nemohu, ale obecný pohled z ženského úhlu jim ráda dám.

Umí lidé v dnešní době zpracovávat emoce?
Podle toho, co vidím v běžných rozhovorech, tak neumí. Nebyli jsme k tomu vedeni. Rozhodně ne moje generace. Většina z nás byla vychovávána k tomu své emoce potlačit nebo ovládat a už vůbec ne o nich mluvit. Lidé v sobě mají nezpracované pocity, jako jsou strach, bolest, smutek nebo nízké sebevědomí. Je jen otázkou času, kdy tato časovaná bomba vybuchne. Nahromaděné emoce pak mohou vyjít na povrch například formou chronických nemocí. I pocit přežívání nebo životní stagnace jsou formou projevu nezpracovaných emocí. Takovému člověku chybí jiskra a radost ze života.

Co všechno se mohou účastníci na vašich kurzech a workshopech naučit?
Je toho mnoho. Některé ženy si přicházejí užít čas pro sebe (například na ženské kruhy), jiné se přicházejí dozvědět něco o sobě nebo o vztazích, ve kterých se nacházejí (ty přicházejí na tematické večerní či celodenní workshopy). Pak je skupina lidí, jež chce intenzivně pracovat na nějakém životním tématu a nebojí se konfrontace se svými emocemi. S těmi se potkáváme během třídenních intenzivních seminářů. Máme tak dostatek času na hlubokou a intenzivní práci.

Existuje nějaký obecný návod na spokojenější život?
Poznat sám sebe, vědět a cítit, pro co v životě hoříme, a dělat to. Ať už je to rodina, partnerství, seberealizace, pobyt v přírodě, hudba či vaření atd. Pak je také nesmírně důležité umět si stanovit své hranice a nezacházet za ně příliš často. A také hodně spát, být v naplňujících vztazích a věnovat se svému tělu a zdraví vůbec.

 

Tip na knihu: Stále nemůžete nalézt svou druhou polovičku a spřízněnou duši? Trápíte se tím, že jsou jiné ženy lepší? Hledáte vztah založený na důvěře, úctě a vzájemném naslouchání? Díky knize Staňte se magnetem na skutečné muže (Grada) v sobě znovu probudíte svou ženskost, krásu a přitažlivost a pomocí praktických cvičení se zbavíte všeho, co vám dosud bránilo potkat toho pravého.