Active Beauty
5 tipů, které udrží vaši rtěnku neslíbatelnou

5 tipů, které udrží vaši rtěnku neslíbatelnou

Cítit se sebevědomě a krásně během několika málo sekund? S pomocí oblíbené rtěnky žádný problém! Poradíme vám 5 nejlepších triků, díky nimž zůstane rtěnka přesně tam, kde má, a neohrozí ji polibky ani respirátor.

Četné studie potvrzují, to, co každá žena věděla již dávno: Červené rty nejenže skvěle vypadají, ale také dodávají sebevědomí, signalizují sílu a nezávislost. V dobách koronaviru se mezi nás a rtěnku staví jedna výzva: Zajistit, aby se rtěnka i přes nošení respirátoru nerozmazala.

Rozlučte se s rozmazanou rtěnkou

  1. Příprava rtů

I ta nejlepší rtěnka vždy potřebuje dobrý podklad. Peeling na rty a pečující balzám vám pomohou odstranit ze rtů starou kůžičku a zvláčnit je. Díky podkladové bázi se rtěnka lépe spojí s pokožkou a její výdrž se prodlouží.

  1. Na produktu záleží

Zejména v těchto časech více než kdy předtím oceníme dlouhotrvající rtěnku. Její speciální složení na rtech pevně ulpí a drží, i když se o ně tře respirátor. Plusovým bodem je integrovaný pečující balzám, který některé dlouhotrvající rtěnky mají. Tato kombinace garantuje nejen intenzivní a dlouhotrvající barvu, ale také chrání křehkou pokožku rtů před vysoušením.

  1. Tužka na rty místo rtěnky

Skvělým trikem je použít tužku na rty místo rtěnky, když v široké nabídce dlouhotrvajících rtěnek zrovna nemůžete najít rtěnku ve svém oblíbeném odstínu. Naneste tužku na celé rty a nezvýrazňujte s ní pouze kontury. Díky vysokému obsahu vosku nepouští tužky téměř žádnou barvu, která by ulpívala na respirátoru – neslíbatelné rty zaručeny!

  1. Fix it: Fixační pudr a sprej

Co obecně platí pro make-up a korektor, funguje také u barvy na rty: Na namalované rty opatrně naneste štětečkem transparentní, dlouhotrvající pudr nebo prodlužte výdrž barvy pomocí fixačního spreje.

  1. Rtěnka a malé zrcátko vždy po ruce

Pokud by přece jen trochu více barvy uvízlo na respirátoru, hodí se mít po ruce stále potřebné pomocníky, abyste rtěnku obnovili. Ty dlouhotrvající lze znovu a rychle aplikovat bez velkého úsilí. Pokud chcete jít ještě o krok dále, orámujte kontury korektorem – a rty jako stvořené k polibkům jsou hotové.