Active Beauty
Styl Y2K: Tento trend teď nosí všichni

Průvodce stylem

Styl Y2K: Tento trend teď nosí všichni

Hlavně ať je to růžové a lesklé – to je motto vzhledu Y2K, který v současnosti ovládá sociální sítě. Jak víme, trendy jsou cyklické, bylo tedy jen otázkou času, kdy v módě a zejména v líčení zase oživíme nultá léta. Představujeme nejkrásnější líčení a účesy.

Co je Y2K?

Termín „Y2K“ vznikl ve světě počítačů a znamená „Year 2 Kilo“ (2 Kilo = 2000), tedy „rok 2000“. Na přelomu tisíciletí nebylo mnoho počítačů uzpůsobeno pro změnu času, a proto nedokázaly zobrazit čísla nového roku, což se nazývalo chyba Y2K nebo chyba tisíciletí. Dnes však Y2K označuje mimo jiné trendy z roku 2000, které jsou součástí velké vlny nostalgie, jež oživuje i módu a líčení ze 70., 80. a 90. let.

Y2K móda – Co je in?

Styl Y2K se zaměřuje na barvy žvýkačkově růžové, šeříkové, pastelově zelené a baby modré. Sametové teplákové soupravy, ozdoby s kamínky, masivní tenisky, sandály na platformě, motýlí motivy, džíny s nízkým pasem a crop topy – to vše je součástí vzhledu.

Y2K Make up: Jak to funguje

  • Mrazivé rty: Nejprve rty jemně exfoliujte. Naneste lesk na rty pro zvětšení objemu a zpevnění rtů. Obkreslete linii rtů konturovací tužkou v tmavě růžovém odstínu. Zvláště opatrní buďte v oblasti ohybu rtů. Lehce vykreslete koutky úst, abyste prodloužili rty. Naneste růžovou rtěnku se studeným podtónem a lehce přitiskněte rty k sobě. Vyberte si lesk na rty se stříbrnými třpytkami a naneste jej v hojné míře.
  • Růžové nebo lila oční stíny: Prstem nebo plochým štětečkem na oční stíny naneste podkladovou bázi na pohyblivé víčko. Štětcem na oční stíny naneste opět na pohyblivé víčko růžové nebo lila třpytivé oční stíny a lehce je rozetřete. Stejným očním stínem zvýrazněte spodní linii řas. Na závěr naneste na řasy řasenku.
  • Růžová tvářenka: Tvářenku zvolte sytě růžovou. Důležité je umístění. Štětcem na pudr naneste produkt do středu tváří až ke spodní linii řas. Tvářenku lehce naneste na špičku nosu, bradu a podél kořene nosu.
  • Rozjasňovač: Růžové a šampaňské odstíny obzvlášť dobře doplňují růžové tváře. Rozjasňovač naneste vějířovitým štětcem na špičku nosu a na lícní kosti a nad obočí. Naneste trochu produktu do vnitřního koutku oka a na rty špičkou prstu. Použijte fixační sprej, aby make-up vydržel.

S lesklým efektem

„lesk na rty Nude 127/011“ od s-he colour&style

Koupit na dm online shopu

Oslnivě třpytivý efekt
„paletka rozjasňovačů a bronzerů Face Lights od trend !t up

Koupit na dm online shopu

Pastelové tóny

„paletka očních stínů 185/006“ od s-he colour&style

Koupit na online dm shopu

Tyto Y2K účesy teď nosí všichni

  • Pramínky lemující obličej: Pro tento účes je ideální, když jsou prameny vlasů lemující obličej o něco kratší než zbytek vlasů. Svažte vlasy do vysokého culíku nebo drdolu a vytáhněte po stranách dva nejpřednější prameny. V závislosti na oblečení a líčení může být vzhled hravý, cool a ležérní nebo elegantní. Styl Y2K jsme převzali od Elle Woodsové z filmu „Pravá blondýnka“.
  • Baby copánky: Zapleťte přední pramínky, které lemují obličej, do malých copánků a upevněte je průhlednou gumičkou.
  • Vysoké copy: Rozdělte vlasy do dvou copů a vytáhněte přední pramínky. Uvažte jeden cop na temeni hlavy. Můžete ho oplést nebo ponechat tak, jak je.
  • Účes s šátkem: Šátek přeložte podélně do trojúhelníku, dokud nedosáhnete požadované velikosti. Šátek položte na hlavu podél linie vlasů a na zátylku uvažte dvojitý drdol. Buď nechte všechny vlasy pod šátkem, nebo si vytáhněte několik pramenů, abyste dosáhli rozpustilého vzhledu.
  • Spona do vlasů: Tento účes milujeme, protože se hodí téměř k jakékoli délce vlasů. Vlasy seberte na zátylku, zatočte je a připevněte podél hlavy velkou sponou. Vytáhněte několik pramenů podél obličeje.
S těmito produkty si snadno vytvoříte Y2K vzhled:

Pro každou délku vlasů

„velký skřipec do vlasů“ od ebelin

Koupit v dm online shopu

Zkrocení nezbedných a jemných vlásků

„dětské sponky do vlasů“ od ebelin

Koupit v dm online shopu