Voděodolný make-up: Na co si dát pozor

Všechny produkty musí být v podstatě voděodolné a odolné proti rozmazání. V opačném případě se budete celý den starat o to, abyste si při koupání nenamočili obličej, a to vás připraví o zábavu na pláži. Opalovací krém je nejdůležitějším přípravkem péče o pleť. Proto se jím vždy dostatečně natírejte.

Ochrana pokožky před slunečním zářením

I když je nanášení opalovacího krému nepříjemné – je to nejdůležitější krok voděodolného make-upu. Bez sluneční ochrany je pleť poškozována UV zářením a také předčasně stárne. V současné době existují speciální opalovací krémy na obličej, které se rychle vstřebávají, neobsahují olej a zmatňují pleť. Pokud chcete zakrýt nečistoty, existují voděodolné podkladové báze, které můžete nanést přes opalovací krém. Vyhýbejte se prudkému polednímu slunci a vždy používejte ochranný faktor 50.

Udržované rty

Péče o rty s trochou barvy a ochranným faktorem proti slunci je příjemná a praktická. Citlivá pokožka rtů je hydratovaná a nevadí, když se přípravek setře. Na popraskané rty po dlouhém dni na pláži nebo u bazénu pomůže péče o rty se zklidňujícími složkami, jako je aloe vera nebo měsíček lékařský.