Active Beauty
První pomoc při suchých rtech

Jemnost nadevše

První pomoc při suchých rtech

Dokonalý pečující program pro suché rty. Díky těmto pomocníkům a tipům budou hladké a jemné i v zimě. Navíc vám přinášíme jednoduchý DIY recept na vyživující peeling na rty.

1. Balzám na rty a hydratační péče

Napjatá pokožka rtů není ve větrném, chladném a suchém počasí neobvyklá. Namáhaným místům pomáhá mastná a hydratační péče (krémy, balzámy na rty a výživné tyčinky na cesty). Nejšetrnější jsou produkty bez parfemace, které jsou k pokožce obzvláště šetrné.

2. Produkty na vyplnění rýh

Barevně neutrální péče o rty s aloe vera, bambuckým máslem a vzácnými rostlinnými oleji kombinuje ošetření a dokonalý podklad pod rtěnku. Přípravky na vyplnění rýh lze nosit pod jakoukoli barvu, vyhlazují popraskané rty a okraje, zabraňují rozmazávání a rty vypadají plnější.

3. Pravidelná maska na rty

Vítr a počasí mohou způsobit popraskané koutky úst. Masky na rty s kyselinou hyaluronovou a mandlovým olejem pomáhají při hojení tím, že stimulují krevní oběh a hydratují pokožku.

4. Olejová výživa rtů

Vysoký lesk bez lepivosti. Rostlinné posilovače péče z přírody – levandule a chrpa – hydratují pokožku po celý den. Pro přirozený vzhled se vyhněte barevné rtěnce a naneste pouze olej.

5. Peeling na rty

V praktickém tyčinkovém formátu lze rty rychle zbavit nepříjemných šupinek pokožky i na cestách. Kombinace jemných částeček cukru a vyživujících aktivních látek, jako je meruňkový olej a bambucké máslo, vykouzlí jemnou pokožku.

DIY peeling

  • Složení: 1 čajová lžička jojobového oleje, 1 čajová lžička mořské soli; sáček pro skladování.
  • Postup: Smíchejte olej a sůl do zrnité směsi.
  • Použití: Krouživými pohyby naneste peeling na horní a dolní ret. Několikrát rty rozetřete a zbytky setřete.
Tip: Produkty péče o rty najdete v online shopu dm.cz.