Active Beauty
Super Bowl 2024: 7 důvodů, proč byste se měli letos zapojit do oslav

Ready, set, go!

Super Bowl 2024: 7 důvodů, proč byste se měli letos zapojit do oslav

Pokud si právě říkáte „Super Bowl – s tím nemám vůbec nic společného“, můžeme jen dodat: Možná dosud. Protože tato sportovní událost se spektakulární halftime show nabízí pestrý kompletní program.

Význam Super Bowlu

Super Bowl je označení pro finále amerického fotbalu v NFL (National Football League) – je považováno za velkolepé sportovní finále na světě a pro Američany a Američanky je to po Díkůvzdání druhý nejdůležitější den v roce. V minulém roce sledovalo tuto sportovní událost v americké televizi asi 113 milionů lidí – to je jedna z nejvyšších televizních sledovaností v historii Super Bowlu.

Označení pochází z dětské hry, tzv. Super Ball, a název dal hře v roce 1967 Lamar Hunt, tehdejší majitel fotbalového týmu Kansas City Chiefs (mimochodem, v současnosti jsou právě oni aktuálními držiteli titulu). O dva roky později byl NFL sezónnímu závěru oficiálně udělen název Super Bowl.

Tento rok se bude hrát již po 58., a to 11. února na Allegiant Stadium v Las Vegas. V Česku lze přímý přenos sledovat například v televizi na stanici Premier Sport. Jedním z hlavních důvodů, proč tato událost přitahuje nejen sportovní fanoušky, ale i laiky, je legendární halftime show, kde světové hudební hvězdy odehrávají velkolepé koncerty. Během posledních deseti let to byli:

 • 2014: Bruno Mars a Red Hot Chili Peppers
 • 2015: Katy Perry, Lenny Kravitz a Missy Elliott
 • 2016: Coldplay, Bruno Mars, Beyoncé a Mark Ronson
 • 2017: Lady Gaga
 • 2018: Justin Timberlake
 • 2019: Maroon 5
 • 2020: Shakira a Jennifer Lopez
 • 2021: The Weeknd
 • 2022: Dr. Dre, Eminem, Snoop Dogg, Kendrick Lamar, Mary J. Blige a 50 Cent
 • 2023: Rihanna

Letos se představí R&B zpěvák a herec Usher.

Sedm opravdu dobrých důvodů, proč se připojit k oslavám Super Bowlu

Nemusíte být nutně fanoušky NFL nebo Ushera, abyste se 11. února zúčastnili velké oslavy. Existuje mnoho dalších pádných důvodů, proč se nechat strhnout tímto humbukem:

 1. Burgery, corn dogs, nachos, mac & cheese, cibulové kroužky a další: Super Bowl je ideální příležitostí pro celovečerní pravé americké hodování. Povoleno je i zimní grilování.
 2. Hurá, zůstat vzhůru celou noc! Vzhledem k tomu, že se sportovní událost u nás vysílá v noci, je to ideální příležitost, jak si konečně zase uspořádat pyžamovou párty, že?
 3. Kick-off, touchdown, safety point – ve fotbale existuje mnoho pravidel a technických termínů. Vždy je zábavné učit se nové věci a rozšiřovat si obzory.
 4. Koncert v obývacím pokoji: Umělci vždy přicházejí s velmi speciálním programem pro halftime show – aby ukázali svou stránku, kterou jejich fanoušci ještě neviděli.
 5. Mnoho společností využívá přestávky během Super Bowlu k tomu, aby co nejlépe umístily své reklamy a zviditelnily svou značku. Výsledkem jsou originální, vtipné krátké filmy, které poskytují další zábavu.
 6. Fotbalové bingo: Pokud chcete svým hostům poskytnout malý doprovodný program, můžete do večera Super Bowlu začlenit hry. Obzvláště oblíbené je fotbalové bingo. Na internetu lze pod stejnojmenným názvem najít nejrůznější nápady a šablony.
 7. Kostým párty: Pro každého, kdo se rád obléká, je Super Bowl vítanou příležitostí, kdy si obléknout obrovské dresy a nalíčit si takzvaný black eye – černý pruh pod každým okem.