Active Beauty
Make-up pro každou párty

Make-up pro každou párty

Každá párty začíná v koupelně, kdy neváháme obětovat klidně několik hodin a užít si s hudbou a drinkem proces, po kterém vykročí z koupelny zcela nová, tajemná královna všech večírků.

Čarovná tvářenka

U večerního líčení se nebojte při nanášení tvářenky maličko přidat. Nanášejte ji však jen na lícní kosti. Nejprve použijte klasicky podkladovou bázi a make-up, které zafixujte matujícím pudrem, poté sáhněte po tekutém rozjasňovači. Ten vklepejte nahoru nad lícní kosti. Odstín rozjasňovače zvolte podle barvy tvářenky, může být transparentní nebo bílý. Existují také varianty, které kombinují tvářenku a rozjasňovač v jednom produktu.

A konečně tvářenka. Tu začněte nanášet přímo na lícní kosti pod středem oka a protáhněte až do strany k vlasům. Tento postup funguje s pudrovou tvářenkou, stejně jako s krémovou, která o něco lépe kryje. Pokud se rozhodnete pro první variantu, nebojte se nanést více vrstev, dokud nedosáhnete požadované intenzity.

»Pokud máte pleť se sklonem k začervenání, přimíchejte si do podkladové báze zelený korektor.« 

Kouřové líčení očí

Nestárnoucí klasiku v podobě kouřově vystínovaných očí zvládnete i vy. Nejprve naneste na celé oční víčko podkladovou bázi. Následuje světlý oční stín, co nejvíce podobný barvě vaší pleti, kterým vymalujte víčko až k obočí a zároveň také oblast pod spodními řasami.

Potom vymalujte pohyblivé víčko tmavším stínem. Naopak vnitřní koutek oka rozzařte třpytivým světlým stínem. Nejtmavší tón s velkou dávkou třpytek nebo metalických efektů naneste do vnějšího koutku a vystínujte do formy trojúhelníku směřujícího do stran k vlasům. Nakonec orámujte tmavým stínem celé oko, ale myslete na to, že tvar trojúhelníku by měl zůstat zachovaný.

Náš tip: Ještě větší hloubku přinesou do vašeho pohledu černé tekuté oční linky. Začněte s nimi na horním víčku uprostřed oka a postupně linii rozšiřujte. Před nanesením řasenky natočte řasy pomocí kleštiček.

Ombré rty

U tohoto líčení začneme s tmavou konturovací tužkou. Pootevřete ústa, napněte rty a obtáhněte je po celé jejich délce. Pokud chcete zvýraznit objem, můžete namalovat konturu kousek nad přirozenou linií rtů. Potom linku trošku rozmažte štětečkem a vymalujte rty světlejší rtěnkou, opět
můžete použít štěteček i prsty. Finální krok, který podtrhne celý ombré efekt, představuje světlý lesk, který naneste především do středu rtů.

»Na velmi suché rty naneste vyživující balzám v dvojité vrstvě a poté štětečkem ještě jednou vymalujte kontury.«

Slavnostní vlny

Bohatý účes plný vln patří k večírku stejně jako koktejl. Po umytí naneste do vlasů trochu tužidla na vlnité vlasy, které kadeře tročku zdrsní, aby vlny lépe držely. Poté rozdělte vlasy na stejně velké prameny a ty natočte na velké natáčky. Nechte uschnout, v případě spěchu sáhněte po fénu. Když jsou vlasy suché, opatrně sejměte natáčky, pročešte vlny pomocí prstů a zafixujte lakem.