Active Beauty
Péče o vlasy po dovolené

Vlasy

Péče o vlasy po dovolené

Relax na slunci jste si užili naplno. Na dovolené jste si chtěli hlavně odpočinout, a tak jste o svých vlasech možná tak často nepřemýšleli. Nyní je ale ten správný čas s tím zase začít.
Uvolněné plážové vlny vypadají na dovolené skvěle. Díky slané vodě se vám jemné vlasy vytvářely samy. Teprve po příchodu domů ale vidíte, že barva vlasů vypadá trochu mdle a konečky pěkně slámově. Slunce, sůl a chlorovaná voda jsou pro vás relax, ale pro vaši hřívu znamenají stres.

1. Pokud jde o péči o vlasy, je lepší dávat pozor, než potom litovat

Pokud vás letos ještě čeká letní dovolená, měli byste dávat pozor na poškození vlasů způsobené sluncem ještě na dovolené. Místo běžných vlasových přípravků si přibalte šampon, kondicionér a kúru po opalování. Péčí o vlasy nemusíte trávit čas navíc, snadno ji začleníte do své vlasové rutiny.
Pokud jste si na dovolené obarvili nebo odbarvili vlasy, je dobré používat koupací čepici, když jdete do bazénu. Na sluníčko je nejlepší nosit slaměný klobouk.

2.Oprava polámaných vlasů

Ale i když už jste zpátky z dovolené, ještě není pozdě začít s péčí o vlasy. Vlivem změněných vlivů prostředí na dovolené se vlasy stávají suchými, lámavými a ztrácí sílu a objem. Hloubkově regenerující šampon je ideální pro jejich obnovu a zdravě vypadající vzhled. Regeneruje poškozená vlasová vlákna zevnitř a obvykle vlasy posiluje i oleji, které jim dodávají nový lesk.

3.Sbohem zelenému nádechu

Dovolenou na jihu trpí zejména odbarvené vlasy. Kombinace chlórové vody a slunce jim vůbec neprospívá. Studený podtón vypadá na blond vlasech skvěle, ale vzhledem k tomu, že blond kúra z vlasů odstraní červené pigmenty, mají pak tendenci dostat zelený nádech. Mírné zelené zbarvení se však může objevit i u vlasů, které byly obarveny z blond na studenou hnědou. Návštěva vašeho důvěryhodného kadeřnického salonu je nejspolehlivějším způsobem, jak se vyvarovat zeleného nádechu. Pokud ale chcete okamžitý efekt, můžete zkusit trik s citronovou šťávou. Jednoduše přidejte 2 polévkové lžíce citronové šťávy do sklenice vody a promíchejte tekutiny dohromady. Poté jím polijte vlasy a nechte asi deset minut působit. Pak citronovou vodu znovu důkladně opláchněte vlažnou vodou. Měli byste zaznamenat okamžitý účinek. Tento trik je však vhodné nepoužívat příliš často, protože kyselina citronová vlasy ještě více vysuší.

4. Žlutě by mělo svítit jen slunce

Ale nejen nazelenalé vlasy mohou být nedobrovolným suvenýrem z dovolené. Stejně tak žlutý nádech u blond vlasů není neobvyklý. Tento jev je také zvláště běžný u nepřírodních blondýnek, protože slaná voda a teplo zbavují vlasy jejich chladivého matování a způsobují, že vypadají nažloutlé.
Naštěstí se žlutý nádech odstraní správnou vlasovou péčí snadněji než ten zelený. A zachránce v nouzi se jmenuje stříbrný šampon. Obsahuje fialové pigmenty, které neutralizují žlutý nádech ve vlasech. Vaše vlasy budou za chvíli opět popelavé.

5.Vlasová péče pomocí masek a sér

Pokud chcete svým vlasům po dovolené dopřát extra porci péče, můžete použít například výživné vlasové masky. Přírodní oleje například usnadňují opětovné rozčesávání lámavých vlasů a dodávají jim třpytivý lesk. Vlasová séra mohou také vaše vlasy znovu rozářit. Balzám na vlasy pak usnadňuje jejich rozčesávání.

6.Péče o vlasy prochází žaludkem

Na dovolené si každý užívá a nemyslí na vyváženou stravu. Může se stát, že si pizzu dopřejete i vícekrát týdně. Doma byste však měli více přemýšlet o tom, které živiny vaše tělo potřebuje. Vaše vlasy jsou také šťastné, když jíte zdravěji. Díky těmto superpotravinám se vaše vlasy budou obzvlášť krásně lesknout:
• Celozrnná rýže obsahuje cenné sacharidy a hořčík.
• Jáhly obsahují oxid křemičitý.
• Tofu obsahuje protein, který posiluje vlasy.
• Ovesné vločky dodají vašim vlasům lesk.
• Losos obsahuje hodně biotinu.
• Kokosový olej lze dokonce použít jako kondicionér.

7.Šmik šmik, zastřihnout

Ano, možná byste nechtěli po dovolené nedobrovolně přijít o hodně vlasů. Příští schůzku s kadeřníkem byste si však měli domluvit brzy po návratu. V závislosti na stavu vlasů obvykle není nutné odstraňovat velkou délku. Často stačí odstranit zlomené konečky, aby se roztřepené konečky nemohly rozšířit a vlasy mohly dále zdravě růst.