Active Beauty
Péče o dlouhé vlasy: Nejdůležitější otázky
Text: Theresa Haidinger

Zdravá hříva

Péče o dlouhé vlasy: Nejdůležitější otázky

Ať už mladí, nebo staří – všichni milují dlouhé vlasy. Aby vaší hřívě nestálo nic v cestě, odpovídáme na sedm nejdůležitějších otázek v péči o vlasy a šetrném stylingu.

1. Jak nejlépe umývat dlouhé vlasy?

Před mytím rozčešte zamotané prameny. Vmasírujte šampon do kořínků a vynechejte konečky, aby se nevysušily. Při každém mytí vlasů přidejte do délek a konečků kondicionér, který uzavře kutikulu vlasových pramenů, jež se otevřela působením teplé vody, a tím se zabrání roztřepení konečků a lámání vlasů.

2. Jaký je nejšetrnější způsob vysoušení vlasů?

Obzvláště šetrně se chovejte k mokrým vlasům. Vlasová pokožka je zduřelá a vlasy jsou jemné, citlivé a zranitelné. Vlasy opatrně vymačkávejte ručníkem a netřete je. Proti krepatění může pomoci ručník z mikrovlákna nebo staré bavlněné tričko. Použijte iontový fén a vlasy fénujte při nízké teplotě. Tím zajistíte hladký výsledek s menším krepatěním a statickou elektřinou.

3. Jaké potraviny jsou vhodné pro zdravé vlasy?

Vyvážená strava zajišťuje lesk. Obzvláště dobrá jsou lněná semínka, posilují vlasy omega-3 mastnými kyselinami, fíky obsahují železo, které podporuje růst vlasů, a zelená zelenina zajišťuje tvorbu keratinu. Při optimální podpoře a péči mohou vlasy narůst až o jeden a půl centimetru za měsíc.

4. Jak často byste měli stříhat konečky dlouhých vlasů?

Abyste předešli roztřepeným konečkům, naplánujte si návštěvu kadeřníka alespoň třikrát ročně.

5. Co chrání před lámavostí vlasů?

Nepoužívejte sponky ani gumičky do vlasů s kovovou částí. Ty mohou způsobit lámání vlasů a roztřepení konečků. Pružné spirálové gumičky nebo gumičky obalené látkou jsou k vlasům šetrné. Povlaky na polštáře z hedvábí nebo saténu zajistí šetrný spánek. Tyto materiály nezpůsobují tření o polštář.

6. Jak pečovat o dlouhé vlasy?

Týdenní hloubková péče s keratinem se doporučuje zejména pro blond nebo jemné vlasy. Účinná látka vyplňuje trhliny v poškozeném vlasovém vláknu. Přípravek naneste a nechte působit přes noc, abyste dosáhli maximálního pečujícího účinku, a teprve druhý den ráno jej opláchněte. Poškozené konečky dodatečně ošetřete vlasovým olejem.

7. Ricinový olej pro dlouhé vlasy

Ricinový olej je považovaný za skutečně zázračný lék v péči o vlasy. Rostlinný olej je bohatý na mastné kyseliny a vitamín E a vyživuje vlasy, aniž by je zatěžoval. Kromě toho údajně hydratuje a chrání před lámáním vlasů tím, že uzavírá zdrsnělou strukturu vlasu. Vlasy tak vypadají silnější a delší.

Toto jsou naše oblíbené produkty pro dlouhé vlasy

Pečující složení s keratinem a extraktem z magnólie

„Professional Beautiful Long Shampoo“ od Balea Professional

Koupit nyní na dm online shopu

Kúra na vlasy Beautiful Long

„pro snadnější rozčesávání a nádherný lesk“ od Balea Professional

Koupit nyní na dm online shopu

Ochranný sprej na vlasy

„složení s panthenolem“ od Langhaarmädchen

Koupit nyní na dm online shopu

Kúra na vlasy Spliss Protection

„s keratinem a hroznovým olejem“ od Balea Professional

Koupit nyní na dm online shopu