Active Beauty
Jsem těhotná! Osm nápadů, jak oznámit těhotenství
Text: Paula Rausch

Sdílená radost

Jsem těhotná! Osm nápadů, jak oznámit těhotenství

Už jen zvolat „Jsem těhotná!“, je krásné. Ale pokud hledáte kreativnější způsob, jak se s touto novinkou svým blízkým svěřit, vyzkoušejte některý z našich originálních nápadů. Jistě jim vženou slzy dojetí do očí.

1. Baby playlist

Stává se vám často, že se ocitnete v roli dýdžeje? Připravte si pro tuto příležitost speciální seznam skladeb a zařaďte mezi ně i písničky, kde zaznívá slovo „baby. Například „Baby One More Time“ od Britney Spears, „Baby“ od Justina Biebera nebo „Hey! Baby“ od Bruce Channel a mnoho dalších. Dříve nebo později někomu dojde, že tady něco nehraje.

2. Společenské hry

Pořádáte se svou rodinou nebo přáteli často večery plné společenských her? Využijte to k oznámení těhotenství: Zahrajte si například hru oběšenec s výrazem „Jsem těhotná“ nebo propašujte mezi výrazy v Aktivitách slova jako „těhotná“, „dítě“ a podobně. Pro budoucí prarodiče se hodí také křížovka s tajenkou oznamující toto sladké tajemství. Kreativitě se meze nekladou a na tento večer budou jistě všichni dlouho vzpomínat.

3. Využijte zákulisní informace

Tento tip je vhodný k oznámení těhotenství zejména nastávající babičce a dědečkovi: Vyprávěla vám vaše maminka anekdoty z vlastního těhotenství? Měla nějaké chutě nebo těhotenské příznaky? Při příští návštěvě si pochutnejte na maminčině jídle oblíbeném v těhotenství a zdůrazněte, že v nejbližších měsících se ho jistě nebudete moci nabažit.

4. Pizza s překvapením

Kdo miluje pizzu, ocení i tento tip: Na vnitřní stranu dna krabice od pizzy napište radostnou novinku, která na vaše blízké po dojedení vykoukne. Jistě to bude ta nejlepší pizza, na níž si kdy pochutnali.


5. První záblesky

Už máte fotku z prvního ultrazvuku? Využijte ji! Sejděte se s kamarádkou a řekněte, že potřebujete pomoct s jedním výzkumem. Budete jí ukazovat nejrůznější fotografie a ona vám k nim vždy řekne první asociace. Ukažte jí několik náhodných obrázků a poté zařaďte právě fotku z ultrazvuku. Kamarádčino překvapení se jistě nebude dát zakrýt.

6. Lekce kreslení

Tento způsob se hodí zejména pro oznámení partnerovi, že se stane tatínkem. Požádejte ho, aby si s vámi zahrál nějakou hru. Jak na to: Partner stojí u zdi s čistým papírem tak, aby na něj mohl kreslit. Vy stojíte za ním s druhým papírem na jeho zádech. Namalujte na něj náhodný obrázek, například strom nebo dům, a přitlačte na tužku, aby ji partner cítil. Jeho úkolem je namalovat na papír před sebou stejný obrázek, jako právě malujete vy. Po náhodném obrázku nakreslete těhotnou ženu nebo miminko. Výsledkům se jistě zasmějete a tento den budete dlouho vzpomínat.


7. Termín v kalendáři

Používají vaši blízcí papírový kalendář? Pak do něj tajně vyznačte předpokládané datum porodu a napište k němu: „Budeš tatínkem/babičkou/tetou/ … !“ Pokud nechcete zmeškat okamžik, kdy tuto poznámku objeví, nenápadně je na datum upozorněte: Například ať si ho poznamenají, protože pořádáte nějakou důležitou akci.

8. Inzerát

Tento tip můžete využít pro přátele i sourozence. Vytvořte nabídku práce na hlídání dětí a pošlete ji e-mailem nebo ji vytiskněte a doručte osobně. Nabídněte za práci odpovídající odměnu a nezapomeňte své blízké požádat o šíření této nabídky. Zájemců se najde jistě spoustu.