Active Beauty
Naplňte si vlastní adventní kalendář: 24 udržitelných nápadů

Očekávání

Naplňte si vlastní adventní kalendář: 24 udržitelných nápadů

Své blízké můžeme obdarovat vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem. Čím ale naplnit 24 okýnek? Ne každý chce nebo si může dovolit koupit dárky pro tuto příležitost. I kdyby to byla jen drobnost, i ty něco stojí. Kromě toho hraje životní prostředí pro mnoho lidí stále důležitější roli. Zde je 24 udržitelných nápadů, jak si sami naplnit adventní kalendář.

Naplňte si vlastní adventní kalendář: Levný, udržitelný a osobní

Zero waste a udržitelnost hrají velkou roli pro stále více lidí. Skloubit to s adventním a vánočním obdobím není tak snadné. Koneckonců své blízké rádi potěšíme drobnými dárky. Ale kdo říká, že se počítají jen koupené věci? Zejména vlastnoručně vyrobené dárky mají často velmi osobní charakter, který obdarovaný ocení ještě více. Ukážeme vám 24 nápadů, jak si sami naplnit adventní kalendář a zároveň šetřit životní prostředí i svou peněženku.

Plnění adventních kalendářů: Nápady pro kreativce

1. Vánoční příběh napsaný ručně na 24 listech papíru vás provede adventem a každý den vám poskytne chvilku k zamyšlení.
2. Také básně jsou dobrým způsobem, jak se naladit na blížící se svátky.
3. Ručně psaný kompliment každý den je nepochbně velmi speciálním gestem pro milovanou osobu.
4. Společné vzpomínky ožijí, když si vytisknete oblíbené fotografie (například prostřednictvím dm.cz/foto) a na zadní stranu přidáte malý vzkaz.
5. Odkaz nebo QR kód na speciálně sestavený vánoční playlist umocňuje očekávání Vánoc.
6. Jste proslulí svým zeleninovým závinem nebo obdivovaní pro své vynikající dezerty? Tak proč si nevytisknout několik oblíbených receptů do adventního kalendáře?
7. Svůj vlastní adventní kalendář můžete také během chvilky naplnit vytištěnými hádankami, ať už jde o sudoku, nebo křížovky.

Zero waste adventní kalendář: Poukázky pro malý rozpočet

8. Poukaz na masáž hlavy nikdo neodmítne, že?
9. Už jste zhlédli příliš mnoho seriálových maratonů na gauči? Pak nesmí v adventním kalendáři chybět pozvánka na bruslení nebo zimní procházku.
10. Zvlášť když je venku zima a sychravo, je někdy těžké ráno vstát. Poukaz na snídani do postele vykouzlí úsměv na tváři i těm nejmrzutějším ránům.
11. Vanilkové rohlíčky, linecké, perníčky – bez těchto klasik si lze vánoční sezonu jen těžko představit. Ještě zábavnější je však vyrábět je společně. Proto by nemělo chybět pozvání ke společnému pečení cukroví, pokud chcete adventní kalendář naplnit vlastními udržitelnými nápady.

DIY nápady pro vlastní adventní kalendář

12. Ať už se jedná o domácí péči o rty, nebo peeling, mnoho kosmetických produktů lze vyrobit ručně jen z několika málo ingrediencí (nápady najdete zde).
13. Ani domácí granola není žádná věda.
14. Když už jsme v kuchyni: Určitě máte ve svých zásobách spoustu skvělých ingrediencí, které můžete použít k vytvoření speciální směsi koření.
15. Trochu složitější, ale nesmírně chutné: Domácí müsli tyčinky jsou zdravou svačinkou mezi jídly, kterou si každý zamiluje.
16. Z odstřižků látek si můžete snadno vyrobit vlastní odličovací tampony.
17. Ze starých zbytků vlny si můžete drháním vyrobit vlastní přívěsek na klíče.
18. Pokud jste šikovní s háčkovacími nebo pletacími jehlicemi, dejte si do adventního kalendáře domácí čelenku.
19. Nejen děti mají rády modelínu – ve stresových chvílích jde o příjemné odreagování i pro dospělé.

Naplňte svůj vlastní adventní kalendář: Neobvyklé nápady

20. Nemusí to být vždy něco nového. Vyberte si v knihobudce nějakou obzvlášť pěknou knihu a vložte ji do adventního kalendáře.
21. Otevřte oči i mysl. Ať už je to borová šiška nebo vlašský ořech, dary přírody najdete všude.
22. Když už jsme v přírodě: V adventním kalendáři se dobře vyjímají také semínka zeleniny, bylinek nebo květin na příští jaro.
23. Dát dárek někomu, kdo už všechno má, je obtížný úkol. Zároveň existuje mnoho lidí, kteří mají velmi málo. Drobný příspěvek nebo dobrý skutek má smysl a přináší radost na obou stranách.
24. Slyšeli jste někdy o „obráceném“ adventním kalendáři? I v tomto případě jde o to, aby se dávalo a ne bralo. A takto to funguje: 1. prosince se do krabice každý den něco vloží, například vyřazený svetr, balíček měsíčních hygienických potřeb nebo starý mobilní telefon. O Vánocích se věci z krabice předávají institucím, které přijímají věcné dary na dobrou věc.