Active Beauty
Dokonalý rozjasňovač: 3 tipy pro aplikaci

Zářivě krásná

Dokonalý rozjasňovač: 3 tipy pro aplikaci

Opticky plnější rty, svěží pleť nebo odhalený pohled: Rozjasňovač umožňuje mnoho triků. Proto má v našem kosmetickém kufříku své stálé místo. Zde je návod, jak rozjasňovač správně nanášet.
 

Velký průvodce zvýrazňovačem 

1. Zvolte správnou barvu

Velmi světlá pleť: Pro zářivý look jsou ideální rozjasňovače ledově modré a stříbřitě bílé barvy. Takové odstíny totiž rozzáří světlou pleť svými chladnými podtóny. 

Světlá až světle růžová pleť: Tento typ pleti má možnost vybírat z širší palety barev. Dokonale se hodí pestrobarevný perleťový odstín, ale světle růžovému tónu pleti lichotí i meruňkové odstíny. 

Středně světlá až olivová pleť: Tento typ pleti nechají zazářit zlaté odstíny. Od růžového zlata až po bílé zlato. Zkuste zkombinovat i několik zlatavých odstínů dohromady.

Tmavá a opálená pleť: Zde nejvíce vyniknou jasně zářivé zlaté tóny. Pokud chcete vypadat obzvlášť svěže, sáhněte to růžovém rozjasňovači.
 


2. Zvolte správnou texturu rozjasňovače

Pudrová: Jasná klasika a nejoblíbenější textura je pudrová varianta. Hodí se především pro mastnou pleť. Složení rozjasňovače by mělo být vysoce pigmentované, protože jen tak lze díky mnohočetným odstínům pudru vykouzlit na pleti různé odlesky – buď na podkladové bázi nebo dokonce přímo na pleti. Důležité: Podkladová báze musí být před nanesením pudrového rozjasňovače suchá.

Tekutá: Tekuté a krémové textury jsou vhodné zejména pro suchou pleť. Mnoho lidí si zpočátku na tekutý rozjasňovač vůbec netroufne. Přitom je třeba soustředit se jen na jednu maličkost: Nikdy neaplikujte produkt přímo na napudrovaný obličej. Jinak vlhkost rozjasňovače způsobí nevzhledné skvrny.
Pro takzvaný strobing nebo chroming trend přimícháme do podkladové báze několik kapek tekutého rozjasňovače. Díky tomu získá vzhled tváře krásný zářivý efekt.
 
Krémová: Podobně jako tekutý rozjasňovač aplikujte krémovou texturu pod nebo na podkladovou bázi. Krémové rozjasňovače se často dodávají ve formě tyčinek a aplikace vyžaduje určitou praxi. Pokud nanesete tyčinku přímo na pleť, rozjasňovač se může rychleji usazovat a nelze jej dobře rozetřít.

Náš tip: Nejprve si rozjasňovač rozetřete na hřbet ruky a pomocí kosmetického blenderu ho naneste na požadovanou oblast. Více o všestrannosti blenderu zde.
 

Zkrášlujte se

3. Kam nanášet rozjasňovač?

Lícní kosti: Nejčastějším místem pro aplikaci rozjasňovače jsou lícní kosti. Zde lze použít všechny typy textur (pudrovou, tekutou i krémovou). Rozjasňovač rozetřete ve tvaru písmene C – od konce obočí k lícním kostem a směrem ke středu tváře. Obličej tak vypadá užší a má krásný, přirozený lesk.

Nos a ústa: Dobře nanesený rozjasňovač na kořene nosu dokáže okamžitě zúžit nos. Naopak na rtech dodá na objemu. A to díky třpytkám, které intenzivně odrážejí světlo. Stačí nanést trochu rozjasňovače do středu rtů.

Oční koutek: Rozjasňovač je skutečnou zázračnou zbraní proti unaveným očím. Jednoduše naneste prstem trochu produktu do koutků očí a rozetřete směrem nahoru a dolů. A voilà! Oči se opět probudí.

Dekolt: Rozjasňovač lze použít i jinam než na obličej. Dokáže dokonce vykouzlit opticky větší prsa. Malé množství třpytivého přípravku rozetřete na horní partie poprsí – a dekolt bude vypadat opticky plnější.