Active Beauty
Kouzlo zářivé světlé pleti

Kouzlo zářivé světlé pleti

Samozřejmě můžete sáhnout po samoopalovacím krému. Nebo svou pleť vystavit slunci a opálit si ji. Ale nemusíte. Protože i bledá pokožka má své kouzlo. A s trochou cviku snadno rozzáříte i porcelánovou pleť.

 

Ty nejlepší triky, jak rozzářit bledou pokožku

Jak to dělají vizážisté?

Nejrychlejší cesta k zářivé pokožce vede přes trik, který využívají i profesionálové. Vizážisté rozmíchají nepatrné množství vazelíny nebo kokosového oleje a nanesou ho na lícní kosti, hřbet nosu a na nadočnicové oblouky. Efekt: Pleť okamžitě působí svěžím dojmem, jako by ji pokryla ranní rosa.

Dobré prokrvení: Růžová místo bílé

Bledá pokožka často vypadá unaveně. Celkový look působí svěže a bděle, když se vám podaří udržovat konstantně aktivní prokrvování pleti. Jak na to? Docela jednoduše: Svou pleť ráno probuďte jemnou masáží pomocí kartáčku. Vaše líce budou v mžiku růžové. Následně použijte stimulující denní péči s účinnými látkami, například s kofeinem. A když se efekt začne během dne ztrácet, pomůže krátká masáž, při níž pleť na lícních kostech jemně zmáčknete mezi palcem a ukazováčkem.

 

 

 

Hydratace je základ

Pleťové buňky si můžeme představit jako balonek. Pokud je dostatečně naplněný vodou, je jeho plocha vyhlazená a zářivá. Avšak s ubývající hydratací pleťové buňky stejně jako balonek splaskávají. Svrchní vrstva působí pomačkaně a sotva dokáže odrážet světlo. Takže pokud toužíte pro prozářené pleti, dbejte na její dostatečnou hydrataci. A to nejen v podobě denního hydratačního krému, ale také pravidelně aplikujte hydratační masku.

Malý tip pro okamžitý efekt: Noste u sebe stále osvěžující pleťovou vodu ve spreji a v mezičase ji rozprašte na pleť.

Světlá, světlejší, nejsvětlejší: Konturování světlé pleti

Dobrou zprávou je, že světlá pleť v zásadě září více než ta hnědá. Protože světlé barvy lépe odrážejí světlo. Pokud chcete tento efekt zintenzivnit, naneste na líce, střed čela a bradu korektor, který je ještě o něco světlejší než vaše pleť. Tyto partie pak jen jemně poprašte transparentním rozjasňujícím pudrem.