Active Beauty
Proč patří čisticí pleťové oleje k našim oblíbencům

Proč patří čisticí pleťové oleje k našim oblíbencům

Čištění pleti bezpochyby patří k nejdůležitějšímu kroku v cestě za krásou. Kromě pěny, gelu, vody a mléka nás při čištění nyní podpoří také pleťový olej. Co dokáže a proč byste ho měli ve své koupelně mít?

Už dlouho víme, že krásná pleť není žádná náhoda. Kromě správné péče hraje hlavní roli především každodenní čištění pleti. A právě u něj vstupují již nějakou dobu do hry pleťové oleje. Avšak v souladu se zásadou „méně je více“. Neboť zatímco konvenční produkty na čištění pleti ve formě pěny, gelu nebo mléka čistí pleť hlavně na povrchu nebo ji vysušují a dráždí, oleje dodávají pleti při čištění také pečující látky.

Hned na začátek je potřeba si ujasnit, že pleťové oleje nejsou ty běžné rostlinné, takže k čištění pleti byste neměli používat olivový nebo kokosový olej. Make-up a nečistoty by se sice spojily s olejem, ale jejich odstranění by mohlo být náročnou výzvou. Na rozdíl od přírodních olejů obsahují čisticí oleje emulgátor, který umožňuje jejich smytí vodou. Proto se tyto oleje také nazývají hydrofilní.

3 důvody, proč nyní tolik důvěřujeme čisticím olejům

  1. Hodí se pro všechny typy pleti

Čisticí olej ocení pleť se sklonem k nečistotám, mastná i ta suchá. Olej totiž působí na jedné straně antibakteriálně a reguluje pleti vlastní produkci mazu, čímž předchází vzniku pupínků, a na druhé straně odstraňuje i bez tenzidů přebytečný maz a při čištění pleť rovnou hydratuje.

Tip pro velmi suchou pleť: Olej odstraňte (ideálně podle návodu na obalu) místo vody raději čisticí žínkou.

  1. Jemné složení, hloubkové čištění

Pouze po odstranění make-upu, potu a kožního mazu, tj. přirozených mazových usazenin, mohou účinné látky z krémů a sér proniknout do kožních buněk a působit. Problémem mnoha běžných čisticích produktů je, že čistí pouze na povrchu. Avšak oleje nejenže jsou šetrné k pleti, ale také čistí mnohem efektivněji, jelikož na sebe váží nečistoty a také zbytky na olejové bázi, které z pleti odstraňují.

  1. Žádné pnutí ani vysychání

U čištění pleti se vždy snažíme dosáhnout rovnováhy. Pleť musíme sice zbavit všech nečistot, ale zároveň ji nesmíme příliš vysušit nebo z ní dostat zbytečně moc přirozeného mazu. V opačném případě může dojít k podráždění pleti. Tenzidy obsažené v mnoha čisticích produktech sice účinně čistí, ale také ničí přirozený ochranný kyselý plášť pleti, takže dojde k narušení rovnováhy.

Jak správně používat čisticí pleťový olej

Na navlhčené pleti: Hydrofilní čisticí oleje se z hlediska použití příliš neliší od ostatních čisticích produktů. V kombinaci s vodou se emulgují na mléčnou substanci, která se vmasíruje do pokožky. Následně se opláchnou vodou. Tímto způsobem se pleti dostává hydratace již při čištění.

Na suché pleti: Některé čisticí oleje se (tradičně v korejské kosmetice) nanáší na suchou pleť, do níž se vmasírují. Poté se jednoduše důkladně setřou vatovým tamponem nebo smyjí vodou.