Active Beauty
Podzimní sezóna v koupelně

Podzimní sezóna v koupelně

Pomalu už přestáváme moci popírat definitivní nástup chladných dní. A stejně tak jako v šatních skříních musí vzdušné halenky uvolnit místo hřejivým svetrům, také v koupelně je potřeba vyměnit pečující kosmetiku. Chladný vzduch totiž způsobuje, že naše pokožka produkuje méně mazu, čímž rychleji vysychá a eventuálně může dojít až k jejímu šupinatění. K tomu dochází zejména u jemné pokožky na rukách, rtech a kolem očí. A své oběti si na pokožce vyžádají i změny teplot mezi vytopenými místnostmi a chladem venku. Zatímco v létě pokožka potřebuje lehké a jemné textury, v zimě naopak vyžaduje hutnější vyživující produkty.

Péče o pleť:

Lehké krémy a séra je potřeba vyměnit za bohatě vyživující produkty. Obsažené látky jako urea nebo kyselina hyaluronová vám pomohou udržet v pleti dostatek hydratace. Přes noc se o pleť dokonale postará pleťový olej, který večer naneste ideálně pomocí jemné masáže obličeje. Jednou až dvakrát týdně aplikujte pleťovou masku, případně ampulkovou kúru, které chrání pleť před vysoušením v důsledku změn teplot.

Čištění pleti:

S výjimkou velmi suché pleti jde v létě především o to, odstranit zbytky make-upu a osvobodit pleť od nečistot, k čemuž nám úplně postačí lehké produkty jako čisticí pěna nebo gel. V zimě by se však čisticí kosmetika měla postarat také o trochu větší péči. Ideální jsou čisticí oleje, mléka nebo krémy.

Péče o pokožku kolem očí:

Větší dávku pozornosti si během zimních dnů žádá také jemná pokožka v okolí očí. Lehoučká séra tak vyměňte za hutnější krém. Na noc jej můžete nanést v o něco větší dávce, neboť má dostatek času se zcela vstřebat a vykonat všechnu potřebnou práci. A nezapomeňte ošetřit také horní partie, takže krém jemně vklepejte od očního koutku až k obočí.

Péče o rty:

Jelikož pokožka na rtech neobsahuje mazové žlázy, velmi rychle se vysouší. Proto byste měli v zimě sáhnout místo lehkých balzámů po olejích na rty. Hledejte produkty s obsahem bambuckého másla a oleje z meruňkových jader, které jsou velmi podobné přirozenému mazu naší pokožky, a tudíž se o rty skvěle postarají. Jestliže už máte rty ale extrémně suché, ne-li loupající se, sáhněte raději po produktech, které obsahují ochranné a protizánětlivé složky jako například panthenol. O měkoučké rty se postarají také speciální peelingy a masky.

Péče o vlasy:

Mrazivé teploty venku a horký vzduch z fénu vlasy velmi rychle vysouší, takže se co nevidět dočkáme drsných vlasů, které se rozutíkají do všech směrů. Sáhněte proto po hydratačním šamponu a v žádném případě nevynechávejte také hydratační kondicionér. Jednou týdně dopřejte svým kadeřím pečující masku a pravidelně aplikujte do konečků vlasový olej.

Očista těla:

Svěží sprchové gely s vůní kokosu a ovoce si užíváme zejména během léta, kdy z nás spolehlivě spláchnou zbytky potu a chlóru. V zimě bychom si však měli do sprchy vzít raději sprchový krém nebo olej, které kromě čištění pokožku již během sprchování nádherně hydratují a vyživí.

Péče o tělo:

V létě očekáváme zejména to, že tělové mléko či emulze se rychle vsáknou a dostatečně hydratují pokožku po opalování. V zimě naopak saháme po tělových krémech a olejích, které by měly pokožku vyživovat a hydratovat po celou noc. Také na ruce bychom neměli zapomínat. Hebkostí se nám odvděčí, když je budeme hydratovat krémem například s ureou.

Také nohy velmi často v duchu hesla „Sejde z očí, sejde z mysli.“ zanedbáváme. Přitom taková horká koupel s olejem na nohy patří během zimy k úžasné relaxaci. Po prohřátí chodidla důkladně osušte, hydratujte vyživujícím krémem a schovejte do ponožek. I v tomto případě může krém vykonávat svou práci přes celou noc. Alternativu ke krému a ponožkám nabízí speciální pečující masky na nohy, které vedou ke stejnému výsledku.