Active Beauty
Plážové vlny: Takhle je zvládnete i vy

Plážové vlny: Takhle je zvládnete i vy

Jemné, perfektně vzdušné vlny s trochou odlesků: Sníte o vlnách, které se na vlasech usídlí po dni stráveném na pláži? S našimi tipy si je zvládnete vytvořit i doma.

Alespoň co se našeho stylingu týká, nemusíte se pláže úplně vzdát. Protože dokonalé plážové vlny se dají jednoduše vytvořit i doma. Trik je v tom, že vlasy se navlní jen jemně a následně se důmyslně rozcuchají, aby účes působil co nejpřirozeněji. Pomoci si můžete žehličkou na vlasy, ale jde to i bez ní.

Krůček po krůčku k plážovým vlnám

  1. Copy zapletené přes noc

Nejjednodušší metodou, jak si vlny vytvořit, je zaplést copánky a nechat je zapletené přes celou noc. Zde však platí, že méně je více. Pro lehkost a přirozenost celého stylingu stačí dva až tři copy.

Pro intenzivnější vlny můžete vlasy ještě trochu navlhčit sprejem se solí. Ráno poté copy rozpleťte, u kořínků oživte vlasy suchým šamponem nebo pudrem pro objem vlasů a v případě potřeby nebo přání můžete použít ještě sprej pro lesk vlasů.

  1. Plážové vlny pomocí žehličky

I s žehličkou na vlasy si doma můžete vytvořit nádhernou pláž. Vlasy rozdělte do několika velkých pramenů, nahřátou žehličku přiložte k vlasům až kus od kořínků a poté s ní otočte kolem vlastní osy a stáhněte ji směrem dolů. Takto natočte všechny prameny. Poté vlasy jemně pročísněte prsty nebo hřebenem s velkými mezerami mezi zuby a v případě potřeby zafixujte sprejem nebo pudrem.

Tip: V případě plážových vln se nemusíte bát neuspořádaného a trochu divokého looku, takže raději nepoužívejte žádný produkt, který by vlasy příliš slepil.

  1. Sprej se solí, pudr pro objem nebo sprej pro lesk vlasů

Také sprej se solí dodá vlasům větší strukturu a vytvoří dojem, jako by vlasy samovolně uschly na vzduchu. Pudr pro objem je v tomto případě také skvělým pomocníkem, protože jím dosáhnete objemu, ale také s ním můžete zvýraznit určité akcenty a vnést do účesu ležérnost.

Vzhledem k hrubší struktuře vln mohou vlasy působit hodně matně. V takovém případě vám s jejich rozzářením pomůže sprej pro lesklé vlasy.

Přirozeně vlnité nebo krátké vlasy: Vlny si rozumí s každým typem

Přirozeně vlnité vlasy: Přirozeně zvlněné vlasy mají vlastní hlavu. Raději pracujte s těmi vlnami, které již máte. Vyplatí se vám to více, než se je snažit zformovat do jiných.

Rovné vlasy: U velmi rovných vlasů se nemusíte bát vytvořit trochu výraznější vlny, protože časem se stejně znatelně narovnají.

Krátké vlasy: Vlny na krátkých vlasech držte v divokém rázu, aby nevytvořily dojem poslušné holčičky.

Dlouhé vlasy: Dlouhé vlasy nekladou vlnám žádná omezení. I v tomto případě se však vyplatí udělat vlny o něco intenzivnější, protože časem budou plihnout.