Active Beauty
Make-up nemusí být vždy dokonalý

Make-up nemusí být vždy dokonalý

Nové trendy v líčení vypadají nejen nenuceně, ale ušetří vám také čas v koupelně. Všechny ženy, které si ráno raději přispí o deset minut navíc, místo aby v koupelně zápolily s precizní linkou na oči, si mohou vydechnout. Nedokonale dokonalé, přesně takové budeme v trendech nadcházející sezóny. Oční linky mohou být rozmazané, oční stíny můžeme směle nanášet jen nedbale pomocí prstů a nehty se stanou abstraktním uměleckým dílem. Aby váš vzhled působil neformálně, avšak ne neupraveně, je nutné dbát na upravený základ. Ale nebojte, s trochou příprav již večer můžete ráno budík posunout ještě jednou.

Ráno poté

Kdo se večer důkladně neodlíčil, potká následující ráno v zrcadle zřejmě rozmazanou pandu. Cíleně vytvořený look v tomto stylu nemusí vypadat tak extrémně, ale měl by působit, jako by byl již pokročilý večer. Eventuální kruhy pod očima každopádně zamaskujte korektorem, případně ještě předtím zmírněte chladivými polštářky.

V duchu grunge looku z 90. let si tak můžete namalovat horní i spodní linky a následně je pomocí prstů nebo štětečku rozmazat – přesný řád je totiž minulostí. Během dne zkombinujte tohle líčení s tužkou na rty v nude odstínu, večer vsaďte na červenou.

 

 

 

 

 

Preciznost má pauzu

Právě u pronikavých barev patřilo v minulosti precizní zpracování k absolutním základům. Teď si však i s barvičkami můžete dopřát volnost. Začněte však vždy s podkladovou bází pod oční stíny, aby i tmavé stíny zůstaly tam, kam patří. Barevné stíny pak pomocí prstu, případně štětce, vklepejte na pohyblivé víčko, přičemž okraje by měly působit roztřepeně. To se vám podaří zejména díky tekutým a krémovým stínům. I výrazné a třpytivé odstíny se nyní hodí pro každodenní použití.

 

 

 

 

 

 

 

Čerstvě políbená

Rty působící, jako by vás právě někdo políbil, patří i nadále k absolutním hitům. Proto nesmí ve vaší kosmetické taštičce chybět tužka a štěteček na rty. Barvu soustřeďte hlavně doprostřed rtů. K okrajům ji jen lehce rozmažte pomocí prstů.

Tento efekt k vašim rtům přitáhne ještě větší pozornost, když večer odstraníte ze rtů starou kůžičku peelingem. Obzvlášť efektně působí tohle líčení při použití pronikavé barvy v matném provedení. Pokud však upřednostňujete svěží dojem, můžete doprostřed rtů ještě vklepat trochu lesku.

 

 

 

 

 

Plátno pro abstrakci

Nehty často připomínají hotové umělecké dílo. Tento trend si užije každý, komu ruka při výtvarné výchově nikdy nevydržela chvilku v klidu. Možnosti jsou nekonečné. Vytvořit můžete obrazce z puntíků, proužků nebo nahodilých fleků. Nehty by však neměly působit jako experiment po dětské párty, proto je mějte vždy hezky upravené pomocí pilníku. Skvělé efekty vytváří částečné překrývání různých barev, ideálně v pastelových nuancích.

Více teček nebo proužků na jednom nehtu v černé, bílé nebo stříbrné barvě propojí všechny nehty a vytvoří tak harmonický celek. I když použijete během tohoto tvoření více barev, stále vám to zabere méně času než klasická manikúra. A nejlepší na tom všem? Když přetáhnete, můžete to klidně vydávat za úmysl.