Active Beauty
Make-up na večírek

Make-up na večírek

Rozmazaná rtěnka a řasenka nebývají právě vítaní společníci na večírku. Díky následujícím vychytávkám však bude vaše líčení okouzlující po celou noc.

Plesy, zábavy i večírky patří zejména k zimním měsícům, kdy bývají noci obzvláště dlouhé. Načerpejte sílu ze spánku předem, projděte se na čerstvém vzduchu a pijte dostatek vody a uvidíte, že se vydržíte skvěle bavit až do rána. A o zbytek už se postará správná technika líčení.

Během jediného večírku mrkneme více než tisíckrát. S kvalitní bází ustojí oční stíny tento nápor bez problémů. A primer pod řasenkou zase zvýší objem a intenzitu řas po nalíčení, i když na ně nanesete jen jednu vrstvu řasenky. Navíc tímto způsobem zabráníte nehezkému drolení řasenky kolem očí. A ještě spolehlivějším bojovníkem proti pandím očím zůstává voděodolná řasenka i oční linky.

Během živých nocí dostávají také zabrat naše ústa, ať už při jídle, pití, povídání, smíchu nebo polibcích. Jestliže nechcete zanechávat barevné otisky svých rtů na sklenicích, límečku od košile nebo nechcete mít rtěnku na zubech, vsaďte na důkladné orámování rtů linkou a odolnou rtěnku.

I přes veškerá opatření a naše přání však make-up občas zkrátka nevydrží držet krok s naším veselením po celou dobu. Ale i když opravdu dojde k tomu, že se po slzách štěstí nebo náročném tanci začne líčení rozpouštět jako umělecké dílo, dá se pomocí několika vychytávek mnohé ještě zachránit.

  1. Pomoc, než se rozdrolím!

Flekatý obličej a drolící se make-up zachrání hydratační sprej. Postará se totiž o to, že při opravě make-upu dobře splyne stará vrstva s novou. A dá se díky němu docela dobře odstranit také korektor usazený v záhybech.

  1. Zářivé vyhlídky

Rozjasněná pleť opravdu působí svůdně, ale když se začneme lesknout v T-zóně, je načase s leskem zatočit. Pudr sice může pomoci, ale při třicátém přepudrování vytvoří na pleti nehezkou masku. Lepší alternativu proto představují savé papírky, které přebytečný maz jednoduše vysají.

  1. Okamžik, prosím!

Rozmazanou řasenku a její žmolky kolem očí snadno odstraníte pomocí vatového tamponku a trošky pleťové vody. Nezapomeňte v těchto partiích také následně upravit make-up. A pokud nemáte po ruce bázi, raději se vyhněte nanášení další vrstvy řasenky, jinak se dočkáte akorát slepených řas.

  1. Ranní ptáče dál doskáče

Výrazná rtěnka umí vzbudit ohromnou pozornost a udělat dojem, avšak vyžaduje precizní nanesení. Pokud vám k němu v pokročilé hodině chybí šikovná ruka, sáhněte raději po lesku na rty. Ten nadělá také velkou parádu, jednoduše s ním přetřete rty kdykoliv a nemusíte se bát nehezkých usazenin v záhybech rtů.

  1. Osvěžení v mezičase

Rozjasňovač nanesený do vnitřního koutku a pod obočí se postará o svěží pohled po celou noc. Krémová tvářenka (případně rtěnka) zase zdravě oživí tváře. Nezapomeňte také na správný výběr parfému. Jemné citrusové tóny a zelený čaj vás zahalí do svěží vůně a zároveň působí povzbudivě, takže únava nebude mít žádnou šanci.